Autor Wątek: Problem z wtryskiwaczami, szczelnoscia instalacji paliwowej  (Przeczytany 2264 razy)

maxdzax

  • Gość
Problem z wtryskiwaczami, szczelnoscia instalacji paliwowej
« dnia: Marzec 04, 2010, 14:09:25 pm »
Żeczony problem w tytule, po podłączeniu komputera wyskakuje komunikat mieszanka zbyt uboga bank zero cylinder od 1 do 3
nastepny błąd to wykryto niessczelnosc układu doprowadzajacego paliwo, hmmm , dotego wszystkiego troche kopci mi z jednej rury jakby bral niepotrzebnie olej, ale jezdzi normalnie jak człowiek:-) zadnych problemów ale ten komunikat powoduje stale wlanczanie sie check engine jak go wykasuje po całym dniu jazdy znów to samo...
co moze byc przyczyną? niewykrylem zadnego wycieku paliwa niekontrolowanego auto wiecej niepali czyli tyle ile zawsze srednio 15, ale momentami widac delikatny spadek mocy.... jeszcze to klikanie dziwne na wysokich obrotach....rozrzad wymieniłem, mówie to zeb=y uprzedzic ewentualne pomysly na temat wadliwosci roz.  mechanicy oczywisci zgrywaja głupów jak zwykle...
pozdrawiam was serdecznie

nowicjusz

  • Gość
Odp: Problem z wtryskiwaczami, szczelnoscia instalacji paliwowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 17:53:04 pm »
wymien świece na nowe i zrob przy okazji przegląd ktora z cewek ,na ktorym cylindrze ma niedomoganie co sie bedzie objawiać wypadaniem zapłonów.

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem z wtryskiwaczami, szczelnoscia instalacji paliwowej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 18:07:31 pm »
wypadaniem zapłonów?

hmm to chyba zawysokie progi, rozumiem ze rozumiesz przez to brak zapłonu na któryms cylindrze? ale swiece maja 6000km , co do wycieku faktycznie jest jakis wyciek ale trudno mi stwierdzic czy to paliwo czy płyn chłodniczy którego wycieki mam ostatnio non top tak raz w tygodniu musze litra dolac co nie jest normalne przeciez.

jak stwierdzic niedomaganie cewki? jakos mozna ja pod woltomiez oomierz podpiąć? przedzwonic obwody? ? A moze zapchane sa wtryskiwacze? przy szybszej jezdzie pozatym slychac terkotanie...