Autor Wątek: x308 zamek poduszki podłokietnika  (Przeczytany 3996 razy)

__ceva__

  • Gość
x308 zamek poduszki podłokietnika
« dnia: Luty 09, 2010, 19:54:59 pm »
Jako, że stałem się posiadaczem XJ8 z niedającym się otworzyć ( w żaden cywilizowany sposób ) podłokietnikiem mam prośbę do kogoś kto mógłby mi zrobić zdjęcie mechanizmu zwalniania poduszki podłokietnika żebym mógł zorientować się jak działa i co mi uniemożliwia jego otworzenie. Wiem z instrukcji obsługi że z przodu poduszki pod cupholderem jest przycisk który należy wcisnąć w celu otworzenia, niestety u mnie jakoś dziwnie przeskakuje bez efektu otwarcia.

Zaczęło się :-cry

 ::)   :-gwizd :-hehe

qbaty

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 20:05:13 pm »
Jako, że stałem się posiadaczem XJ8
I czemu dowiadujemy się o tym w dziale technicznym :-zly ??????
Dawaj jakieś szczegóły ;D

Pavel

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 20:18:15 pm »
Dawaj jakieś szczegóły ;D

a najlepiej zdjęcia  ;D

Co do schowka, rozbierałem go jak do ekranu z nawigacji się dobierałem. Jutro przyjrzę się  jak go można bezboleśnie otworzyć.



__ceva__

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 07:33:52 am »
czemu dowiadujemy się o tym w dziale technicznym :-zly ??????
Dawaj jakieś szczegóły ;D

 :-[ ::) :-wstyd
Będzie i szersza prezentacja jak tylko pojawi się okazja ( pogoda, bo na razie na dworze stoi  :-\ ) do umycia i zrobienia zdjęć :) . Cierpliwości. W każdym bądź razie BRG i nikasil free :-super  :D

qbaty

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 08:09:15 am »
W każdym bądź razie BRG i nikasil free :-super  :D
:-super

Pavel

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 19:43:16 pm »
Byłem, oglądałem, bezpiecznej metody nie znalazłem  :( może przez cupholdery jakoś można się dostać do zamka? niestety ja w ich miejscu mam ekranik z nawigacji na stale to nie pomogę

__ceva__

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2010, 09:48:00 am »
niestety ja w ich miejscu mam ekranik z nawigacji na stale to nie pomogę

 :-cry

No to teorii ciąg dalszy. Przypuszczam ze zamek poduszki podłokietnika jest taki sam jak w x300 więc działa podobnie. Tylko jak? Zauważyłem że zapadka od zamka poduszki jest na tunelu środkowym. Pytanie, czy przycisk zwalniania poduszki po naciśnięciu przesuwa się w osi samochodu do tyłu, czy może należy go od dołu podnieść do góry w celu zwolnienia zamka?

qbaty

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 11:41:49 am »
No widzisz - jakbyś powiedział, że przyjeżdżasz do 3miasta po samochód to dostałbyś ode mnie podłokietnik od X300 w prezencie  :P
U mnie poprzedni właściciel wymienił, bo w oryginalnym popsuł się mechanizm od cup-holderów. Zamek działa OK.

Do rzeczy - żeby otworzyć ciągniesz "klamkę" do góry:


To powoduje, że rygiel wewnątrz zamka przesuwa się w kierunku przodu samochodu:

__ceva__

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 11:54:21 am »
No i już wiem prawie wszystko :-thank

Jakby mimo to nie udało mi się jakimś witrychem poruszyć zapadki to chyba mamy szansę zrobić mały business ::)

__ceva__

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2010, 13:56:18 pm »
Niestety ze względu na konstrukcje zamka użycie witrycha skończyło się niepowodzeniem :-\
Metodą na pół chama ;) jakoś otworzyłem i już po zmartwieniu. Obyło się bez większej demolki, aczkolwiek dużo nie brakowało.
Przyczyną niesprawności zamka było wyskoczenie ze swojego gniazda przycisku do otwierania schowka przez co nie współpracował z ryglem zamka. Po rozkręceniu poduszki podłokietnika poukładałem elementy zamka na swoim miejscu i działa jak nowe :-yipee

qbaty

  • Gość
Odp: x308 zamek poduszki podłokietnika
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2010, 14:06:05 pm »
 :-super