Dział Techniczny > S-TYPE (1999-2007)

Spalanie S-Type 2.5 V6 - problem

(1/8) > >>

scareface69:
Witam

Mam taki problem, gdyz nie jestem pewny czy spalanie w moim S jest wlasciwe. Wiadomo, ze jest zima itp, jednak na pelnym baku robie ok. 450km max :/ W aucie byly ostatnio wymieniane sondy lambda (oryginalne) i nie wiem czy to moze miec jakis wplyw. Staram sie jezdzic spokojnie, trzymam spalanie chwilowe w przedziale 6-9 l/100, gdy moge jezdze na tempomacie, a mimo to komputer wskazuje spalanie na poziomie 14-15l/100 .... Powiedzcie mi prosze, czy to jest normalne...

Pozdrawiam i licze na Wasza pomoc !  :-tylko

Whisnia:
Mały silnik, ciężki samochód - w s-type musi być v8 4,0  i też  pali 15L :)

scareface69:
Czyli, ze tak ma byc ? Wczesniej zanim sondy sie nie posypaly, to spokojnie robilem na jednym baku 600km :/ Zastanawiam sie tez, dlaczego skoro jezdze na chwilowym w podanym wyzej przedziale, spalanie jest az tak wysokie hmmm....

barton87:
mój 3.0 V6 pali średnio 13L - 14L /100km  więc u Ciebie mogło by się zgadzać , dodam jeszcze że przed wymianą lambdy i jednej cewki (co miało miejsce z 2 miesiace temu palił tyle samo).

Whisnia:

--- Cytat: scareface69 w Styczeń 30, 2010, 00:15:17 am ---Czyli, ze tak ma byc ? Wczesniej zanim sondy sie nie posypaly, to spokojnie robilem na jednym baku 600km :/ Zastanawiam sie tez, dlaczego skoro jezdze na chwilowym w podanym wyzej przedziale, spalanie jest az tak wysokie hmmm....

--- Koniec cytatu ---
Jak ruszasz spod świateł, lub przyspieszasz to na pewno nie masz chwilowego poniżej 10l.
Pomimo to wydaje mi się że nawet w zimie 2,5L nie powinno palić aż 15l...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej