Autor Wątek: 50 najgorszych samochodów wszech czasów  (Przeczytany 3565 razy)

Batman

  • Gość
50 najgorszych samochodów wszech czasów
« dnia: Czerwiec 12, 2008, 15:22:18 pm »
Aż mi troszke się przykro zrobiło. Najlepsze ze napisali, że zamontowanie V12 w e-type to była porażka.

http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&p=473120


1974 Jaguar XK-E V12 Series III

Jaguar E-Type z 1961 roku był zapierającym dech w piersiach, zabójczo pięknym i seksownym dziełem, a także złodziejem wielu damskich serc. Niestety w 1974 zrobiono z niego bliżej nieokreślone, niewyobrażalnie brzydkie monstrum na kołach, przystosowując go do ówczesnych norm bezpieczeństwa na rynku amerykańskim. Doskonały 6-cylindrowy silnik 4,2 litra, zastąpiono ciężkim dwunastocylindrowym silnikiem 5,3 litra. W efekcie przeciążona przednia oś dyskwalifikowała go jako auto sportowe zdolne do pokonywania jakichkolwiek zakrętów. Dodatkowo Jaguar zrezygnował z oferowania cudownego krótkiego coupe z twardym dachem na rzecz przedłużonego nadwozia 2+2, oraz piekielnie brzydkiego kabrioletu. Ale największym grzechem było zrujnowanie jego cudownej linii i przepięknych detali, jakimi były owalna osłona chłodnicy, czy przednie lampy ukryte pod pleksiglasową bańką. I jeszcze te paskudne gumowe zderzaki. Oto najbardziej jaskrawy przykład tej dekady, jak z pięknej królewny stać się brzydkim kaczątkiem

zyrcia

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2008, 16:36:57 pm »
Jak dla mnie to zestawienie jest wysoce tendencyjne i tandetne. Oczywiście kazdy ma prawo do wyrażania własnych opini - nawet ci którzy zrobili to zestawienie.
To że komuś podoba się plastikowa obwódka i inaczej umieszczone światła, nie powinno być wyznacznikiem że od razu jest to najbrzydszy samochód swiata. Widziałam o wiele brzydsze "kupy" nie znajdujące się w tym zestawieniu i nie mające nic wspólnego z żadnym komfortem jazdy.

Batman

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2008, 16:53:26 pm »
Tym bardziej że nie było to widzimisie jaguara tylko rygorystyczne przepisy USA

Robson

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2008, 20:18:41 pm »
Ten kto pisał to zestawienie chyba się źle wysypia lub pomylił samochody.
Jak mu się nie podoba E-type Cabrio z V12  to może mi takiego podarować. Z chęcią się takim zaopiekuje.

Batman

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2008, 22:10:19 pm »
Myśle Robson podobnie. Moze tu chodzi też o rozgłos i żeby troszke kontrowersji artykul miał.

kuba

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:45:31 am »
a ja proponuje zrobic ranking najgorszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Takich dwoch, to ja juz mam na oku...

Batman

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2008, 12:01:22 pm »
Najlepsze jest to że auto które zmotoryzowało ameryke też jest na liście - Ford model T,  tak samo jak Trabant, czy De Lorean, a co najciekawsze to jak popatrzymy alej to i X-type sie znalazl na liście...

Robson

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2008, 17:39:09 pm »
To jakaś motoryzacyjna popierdóła musiała to pisać

zkar

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2008, 22:02:25 pm »
Raczej motoryzacyjne beztalencie. Wcale mnie nie dziwi, że szerokim łukiem jak zwykle ominięto motoryzację niemiecką (z małymi wyjątkami).

Batman

  • Gość
Odp: 50 najgorszych samochodów wszech czasów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2008, 01:08:11 am »
Ponoć stowrzył to dziennikarz amerykański... i on uznal forda moel T za najgorsze auto