Autor Wątek: KAM Voltage Too Low  (Przeczytany 4588 razy)

grześ77

  • Gość
KAM Voltage Too Low
« dnia: Styczeń 12, 2010, 21:44:02 pm »
Pomocy
Silnik słabo wchodzi na obroty,jakby nie pal na wszystkie cylindry.
Wymieniłem świece i sprawdziłem wszystkie podciśnienia,jak zalecają koledzy na forum.
Podjechałem do kolegi który ma komputer do diagnostyki i wyskoczył kod usterki P1633 (KAM Voltage Too Low)
Co to oznacza?,może ktoś wie?
Na wyświetlaczu licznika czasami wyskoczy komunikat "failed save engine" lub coś podobnego

grześ77

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2010, 22:18:30 pm »
Engine Failsafe Mode
Dokładnie taki komunikat mam na wyświetlaczu

Luqasek

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:31:47 pm »
KAM Voltage Too Low  - Keep Alive Memory Voltage Too Low. Albo akumulator masz kolego słaby, albo coś się dzieje z ECU. Ja bym stawiał na akumulator. Jak masz kilkuletni, to na Twoim miejscu bym go wymienił przed sprawdzaniem ECU. Przy okazji odłączenia aku odczekaj kilka minut, niech się komputer zresetuje i znikną błędy. Ale pewności nie mam, ja mam XJ. Niech się jeszcze wypowiedzą znawcy od S-Type czy moja koncepcja jest słuszna.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2010, 13:25:07 pm »
Kolego akumulator to na pewno nie to .ten komunikat musiał by się wszystkim z nas pokazywać po zmianie akumulatora.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Luqasek

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:40:09 pm »
Czyli miałem złą koncepcję. Ktoś ma inną? Albo dokładnie wie, co jest nie halo?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:53:51 pm »
hmmm.

Trouble code P1633 means: Main processor unit failure malfunction

ale trop z akumulatorem nie jest tak zle i da sie latwo sprawdzic co nie ?

michu1972

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:02:17 pm »
filar12:
Luqasek podaje wymiane akumulatora jako potencjalne antidotum na wyswietlany blad a nie jako jego potencjalna przycze.  :-W

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2010, 23:32:42 pm »
No to może z innej strony.
Myśląc logicznie każda płyta główna czy to ECU czy komp. domowy kasa fiskalna wszystko (co ma pamięć wewnętrzną) ma dodatkowe swoje zasilanie podtrzymujące w kompie np. bateria od zegarka 3v w kasach zaszyty akumulator.
Ja bym poszedł tym tropem.
Samo tłumaczenie na polski to sugeruje.
KAM Voltage Too Low  - Keep Alive Memory Voltage Too Low
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Luqasek

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:52:46 pm »
W samochodach raczej rolę takiej baterii pełni akumulator kwasowy12V. To nie nowość, że obecnie auta, a coraz większą masą elektroniki pod maską wręcz wariują gdy akumulator daje za niskie napięcie. Najlepszy przykład z tego tygodnia, jak sąsiad zostawił swoją nową E klasę (2006 rok) na mrozie na dwa dni. Przychodzi trzeciego dnia do samochodu, otwiera auto z pilota, wszystko działa, nie wyświetla żadnych błędów, kluczyk do stacyjki i kręci i kręci i kręci i nic. Pomogło podłączenie się do innego auta i odpalił od razu. Następnego dnia to samo. Wymienił więc aku i wszystko działa.

nowicjusz

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:01:37 pm »
lepiej sprawdź ładowanie czy jest jeszcze czy juz go niema .

grześ77

  • Gość
Odp: KAM Voltage Too Low
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:50:51 pm »
Witam
Podmieniłem akumulator i wszystko jest ok
Dziękuję za podpowiedź.