Autor Wątek: Jazda zimą 3 serią :)  (Przeczytany 7187 razy)

Nemys

  • Gość
Jazda zimą 3 serią :)
« dnia: Styczeń 11, 2010, 20:47:06 pm »
Jako, że moje S3 służy mi do normalnego poruszania się, to przez ostatnie dni z dużymi opadami śniegu, jeździłem kotem :). Zabawa rewelacyjna, idzie delikatnie bokiem kiedy się tylko tego chce :). A do tego bardzo łatwo go wyprowadzić z poślizgu.
No właśnie, ślizgałem się też przy supermarkecie (polecam). I tak mnie wtedy naszło takie zastanowienie. Czy dużo jest osób, które wykorzystują S3 do jazdy bardziej codziennej i też bawią się na śniegu.

Jak tak to wpiszcie swoje wrażenia :)


Whisnia

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:52:46 pm »
Ja mam s-type, jak się wyłączy trakcję to jazda jest również bardzo przyjemna

optre

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2010, 21:59:04 pm »
A ja mam xj40, i jeździ się bardzo fajnie, tylko trzeba czasem uważać, przy gwaltownym wciśnięciu gazu tył wyprzedza przód.  ;)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:05:49 pm »
A mnie obróciło bokiem do drogi przy wyprzedzaniu i przyspieszaniu z 60 do 70 km/h, wiec nie tylko przy gwałtownym wciskaniu gazu trzeba uważać.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Nemys

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:55:34 pm »
Hehe, no do wyprzedzania to tak słabo. Mi tyłkiem majta na lewo i prawo wtedy :). Więc staram się to robić ostrożnie, bez wciskania do oporu, powoli gaz dodaje i jakoś jedzie.

adams

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2010, 21:22:47 pm »
Witam!
Jagem (III serjaw) zime jezdzi sie wspaniale. Pierwszy raz w tym roku jezdze zima,   jestem mile zaskoczony! Jag idzie jak czolg, nie straszne mu sa kolejyny ze sniegu. Kiedy trzeba wpasc w poslizg kontrolowany i pokonac zakret w pelnej szybkosci nie ma z tym zadnego prblemu. Przy tak duzej mocy i ciezarze ma sie pelna kontrole nad samochodem, oczywiscie do czasu ;D ;D ;D ;
poz adams

Jacoll

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2010, 20:34:20 pm »
Dziś wybrałem się na zimową przejażdzke, bo chcialem w plenerze zrobić kilka fotek. Niestety nie podzielam optymizmu kolegów :-wstyd. Po ubitym śniegu mój samochód jedzie dobrze, natomiast już wzniesienie jest dla niego wyzwaniem. Poza tym przy dodaniu gazu wpada w poślizg. Podobnie jest przy parkowaniu, rozjeżdzony śnieg i już kłopot. Oczywiście nie zmienia to mojej miłości do jaga :D

P.S
Na codzień jeżdzę autem z napędem 4x4 i dużymi zimowymi oponami, może dlatego czuję "delikatną" różnicę

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2010, 21:08:02 pm »
mysle ze nie ma problemu zeby jeździc jagiem zimą, chociaz jak chcialem wyjechac z zasypanego sniegiem podwórza na letnich oponach, musialem odsniezyc cale podwórze a i tak było sporo problemów.

jechalem tym moim tez i jazda na letnich oponach i z silnikiem v12 to juz kuszenie losu, szczególnie jak sie chce zatrzymac (ja grzmotnąłem w garaż) bo koła tylne pchają a przednie sie ślizgają...

naughtycat23

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2010, 21:26:35 pm »
V12 i letnie opony w zimie = kiepski pomysł, mój ma zimówki mimo że w sumie nie jeździ w zimie a i tak przed domem w bardzo podobnych warunkach przy nie dużej w sumie prędkości mało nie staranowałem bramy osiedlowej  :-tylko

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2010, 12:04:21 pm »
w XJ40 na Dunlopach jest tak samo (letnich) tylne koła pchają a przednie robią cos w stylu pługu bo przy toczeniu się ABS się nie włącza. garaż mam pod domem, nachylenie ok 15-20 stopni, wystarczy minimalna ilość śniegu i jest dramat, wjeżdżać w zimie muszę na "N" bo inaczej auto ściąga w dół :-thumpdown
od początku zimy wyjechałem tylko w tę sobotę i starczy...
ale dajemy radę :-tylko
'XJR XJ40

Bazyli

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2010, 23:17:54 pm »
Ja jeżdżę, całą zimę, kapcie oczywiście zimowe.Jak jadę do roboty to rondo małe mam (270 stopni do pokonania). Chyba mi się nie zdarzyło, żeby mi dupka nie zarzuciła na wyjeździe z ronda. Fajne uczucie. I to wyprowadzanie i do przodu.  ;D :-V

adams

  • Gość
Odp: Jazda zimą 3 serią :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2010, 20:59:43 pm »
Witam!
Wczoraj jezdzilem bardzo plynnie i na moim koputer wskazywal 19,7 na setke to chyba jeden z lepszych moich wynikow po miescie.
poz adams