Autor Wątek: kotek na maskę  (Przeczytany 3302 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
kotek na maskę
« dnia: Styczeń 11, 2010, 19:45:52 pm »
koledzy czy można przykleić kociaka na maskę za pomocą magnesu neodymowego, czy magnes który będzie pod maską nie będzie miał jakiś złych wpływów na elektronikę w samochodzie i czy utrzyma kocurka przy 200 h na ten przykład, mam nadzieję że ma ktoś z was jakieś doświadczenie w tej sprawie bo nie chcę wiercić dziur w masce.

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:59:50 pm »
Cytuj
nie chcę wiercić dziur w masce.

Dobrze wywiercona dziura nie zrobi Ci nic złego. A kotek jak odleci, to może Cię pozbawić szyby, samochodu, życia? Albo i wszystkiego za jednym zamachem. :-V

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2010, 10:28:52 am »
No chyba, że zamontujesz potężny elektromagnes, który na pewno utrzyma kota :) i równocześnie będzie ściągał wszystkie metale leżące na poboczu.

Wywierć dziury i po sprawie. Każdy tak robi i jak jest umiejętnie to po 10 latach nie ma żadnej rdzy.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

laiq

  • Gość
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2010, 12:28:09 pm »
Podepnę się pod temat, czy wiercenie zlecić fachowcom (jeśli tak to gdzie ich można znaleźć) a może istnieje jakaś instrukcja jak to zrobić samemu np. gdzie wywiercić dziury żeby wyglądało jak oryginał.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2010, 15:15:24 pm »
a powiedzcie mi co na to policja jak zatrzyma bo z tego co wiem to jest to zabronione

artleks

  • Gość
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2010, 15:27:33 pm »

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2010, 17:44:57 pm »
dzięki bardzo

celer

  • Gość
Odp: kotek na maskę
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2010, 17:14:41 pm »
witam wszystkich, z racji tego ze jestem tu nowy chce sie przy okazji przedstawic, jestem celer;)

w zwiazku ze wzrostem zainteresowania wasza marka postanowilem odwiedzic forum, zeby sie czegos wiecej dowiedziec i trafilem na ten temat. akurat tak sie sklada ze watek ten jest mi bliski poniewaz pracuje w placowce panstowej dopuszczajacej nowe pojazdy do ruchu (w RP). niestety w waszym odnosniku nie ma 100% pewnych informacji, ktos sie tam powoluje na dz.u. 108 poz. 908 (prawo o r.drog.) ale niestety nie ma do konca racji.

nalezy pamietac, ze jest to przepis krajowy. producent jaguara nie ma obowiazku go przestrzegac. mowiac o ostrych krawedziach ma sie tu na mysli naprawde niebezpieczne elementy. szczegolnie brane jest to pod uwage np. w smieciarkach oraz zabudowach podobnego typu. ma sie tu rowniez na mysli przerobki, u kowalskiego w garazu, zeby przypadkiem nie przyspawal sobie widel do dachu, itp.

natomiast jesli chodzi o waszego kota, to odpowiedz jest bardzo prosta.  do momentu wejscia do unii w polsce robiono homologacje samochodow osobowych na podstawie dz.u.nr 238 poz. 2010 z p.zm.. teraz zeby samochod zostal dopuszczony do ruchu na terenie UE musi spelniac wymagania dyrektywy 2007/46 z p.zm. w ktorej jest jasno napisane, ze jednym z warunkow dopuszczenia pojazdu do ruchu jes spelnienie dyrektywy nr 2003/102 pt. ochrona pieszych. producent musi przedstawic szczegółowy opis zawierający zdjęcia lub rysunki pojazdu odnoszące się do struktury, wymiarów, właściwych linii odniesienia i materiałów, z których wykonana jest przednia część pojazdu (wewnętrzna i zewnętrzna). Opis powinien zawierać szczegóły dotyczące wszelkich zainstalowanych systemów aktywnej ochrony.

generalnie chodzi o to zeby pojazd przy potraceniu pieszego wyrzadzil mu jak najmniejsze szkody (zauwazcie ze nowo rejestrowane pojazdy nie moga miec juz montowanych rur na chlodnicy).
nalezy oczyscie pamietac, ze prawo nie dziala wstecz. tak wiec dla ciekawskich - ochrona pieszych jest przepisem (jak widac) z 2003 roku.

mam nadzieje ze wam pomoglem, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 17:36:15 pm wysłana przez ROCCO25,5 »