Autor Wątek: uszczelki kolektora ssącego  (Przeczytany 4423 razy)

meteor

  • Gość
uszczelki kolektora ssącego
« dnia: Luty 07, 2015, 20:09:30 pm »

Offline tarnawianin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2015, 20:59:37 pm »
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów...

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2015, 21:19:20 pm »
tak tylko że potrzebuję komplet góra i dół

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2015, 08:58:02 am »
Ja obstawiam, że dół Ci wystarczy. To one prędzej padają bo mają kontakt z gorącą głowicą i to je z czasem zabija.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2015, 09:08:29 am »
już dwa razy zmieniałem świece i nie wymieniałem uszczelek więc jeżeli mam trzeci raz zdejmować kolektor to wypadało by wymienić wszystkie uszczelki, fakt te górne nie wyglądały źle

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2015, 09:41:52 am »
Uszczelki kolektora wymienione i można powiedzieć problem z nierówną pracą silnika na zimnym usunięty, ale pojawia się drugi silnik zimny pracuje na wolnych obrotach na benzynie włącza się tryb awaryjny przy naciśnięciu na gaz nie wchodzi na obroty muli go gdy się rozgrzeje przełączy na gaz problem znika kontrolka się nie świeci nie ma błędów. Pomocy

ghrh

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2015, 10:08:30 am »
Zacznij od sczytania błędów. Jeżeli chcesz na poważnie mieć kotka to nawet najprostszy ELM z Allegro znacząco ułatwi Ci życie, nie będziesz z każdą pierdołą musiał latać do mechanika a i kolegom z forum umożliwisz skuteczniejszą pomoc.

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2015, 10:14:41 am »
Mam skaner obd i tak jak pisałem gdy się rozgrzeje tryb awaryjny się wyłącza i kontrolka nie miga, nie świeci się. Podczas trybu awaryjnego też nie mogę odczytać żadnych błędów bo skaner pokazuje że ich nie ma

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2015, 19:24:25 pm »
dzisiaj gdy wracałem z pracy wyskoczyło wypadanie zapłonów cylindra 2,4,6 oraz uszkodzenie katalizatora bank2 nie pamiętam kodu, więc chyba kat do wymiany :(

kurak22

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2015, 21:26:30 pm »
haha, co tak wszystkim te katy siadają? :D zmowa jakaś?  :-tylko

Phantom1988

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2015, 21:24:44 pm »
U mnie też błąd kata i wypadanie cylindrów P0300... i lekkie szarpanie na gazie oczywiście...;/ :-tylko

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2015, 21:33:41 pm »
U mnie objawem uszczelek pod kolektorem było słabe wspomaganie hamulca na zimnym silniku (a właściwie jego brak), a do tego falowanie wolnych obrotów, czasem potrafił zgasnąć. Do tego występowały też problemy z odpalaniem. Po uszczelnieniu problemy z hamulcami ustąpiły, a obroty po odpaleniu to ok. 1200rpm i powoli w zależności od temperatury spadają. Jeśli chodzi o błędy, to już nie pamiętam.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2015, 11:30:45 am »
a uszczelniałeś te wężyki od podciśnienia przy kolektorze bo u mnie słychać jak tam powietrze zasysa, i czy wymieniałeś uszczelki górne i dolne czy tylko dolne lub górne?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2015, 17:36:51 pm »
Ja robiłem tylko dolne, bo one były zmęczone. To było widać, górne były ok. Wg mnie w większości przypadków raczej lecą dolne, bo mają bezpośredni kontakt z gorącą głowicą.
Jak syczy przy wężykach to też na pewno się tym zajmij, i może najpierw, bo może akurat się okaże, że uszczelek nie trzeba robić.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

meteor

  • Gość
Odp: uszczelki kolektora ssącego
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2015, 07:16:29 am »
Też zrobiłem dolne, uszczelniłem wężyki i się poprawiło tzn jak odpalę to chodzi na wolnych dość ładnie ale jak dodam gazu to nie chce wchodzić na obroty dławi go. To wszystko się dzieje na benzynie jak przełączy się na gaz to chodzi ładnie, mam przelew mechaniczny błędów odnośnie ciśnienia paliwa nie ma tylko wypadanie zapłonów, świece wymienione cewki sprawne, co ciekawego gdy robi się cieplej problem powoli znika.