Autor Wątek: X-type upgrade radia po raz kolejny  (Przeczytany 2137 razy)

guciokg

  • Gość
X-type upgrade radia po raz kolejny
« dnia: Luty 22, 2015, 22:21:32 pm »
Witam kolegów  :-bry

Na wstępie zaznaczam, że używałem opcji szukaj lecz nie znalazłem odpowiedzi.
Posiadam X-type i jestem z niego zadowolony. Autko jest z 2001 roku. Chciałbym jednak unowocześnić trochę wnętrze i wymienić panel na dotykowy oraz radio z CD. Telepie mnie gdy widzę slot na kasetę  :-zly ale z drugiej strony zależy mi na oryginalnych podzespołach. W kotku mam zamontowaną zmieniarkę, telefon gsm Motoroli (słuchawka w podłokietniku)oraz  zestaw głośnomówiący.

Nie zależy mi na nawigacji, może w późniejszym terminie się tym zainteresuje. Moje pytanie brzmi: Czy da się normalnie użytkować panelu dotykowego, słuchać radia i posiadać kontrole nad nawiewami pomijając napęd DVD ?

Pod wpływem emocji zakupiłem dziś panel dotykowy razem ze sterownikiem klimy (rcmm). Wyszło całkiem znośnie i nie pociągnęło po kieszeni. Czy ktoś z forumowiczów miał z podobnym problemem styczność, a jeśli tak czy mógłby wypowiedzieć się jak to wszystko pospinać do kupy aby reszta urządzeń działała??

Pozdrawiam
Sebastian

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2015, 01:02:11 am »
Sam monitor nie będzie działał. Musi być komplet wraz z napędem do navi.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

monteki

  • Gość
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2015, 18:41:09 pm »
Przerobiłem ten temat , praktycznie brak możliwości update-u radia;/ chciałem założyć zmieniarkę albo cos... dupa blada

eMWuGSM

  • Gość
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2015, 22:16:23 pm »
Wszystko się da.
Właśnie takie "cudo" robię dla klienta, cenę znasz.
Wiązka pod konsolą do wymiany, wiązka po progu do wymiany no i przydałby się JWDS...

Tańszym i lepszym wyjściem jest ramka 2 DIN i wrzucenie jakiegoś fajnego kombajnu.

Fiorino

  • Gość
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2015, 22:51:08 pm »
Ja właśnie zamontowałem radio Sony 2DIN, głośniki w drzwiach wymienione wraz z ich wytłumieniem - efekt bardzo fajny.
Jeżeli komuś zależy na oryginalnym wyglądzie, ale o wzbogacenie odsłuchu o USB to jest jak dobrze pamietam nawigacja z Pioneera którą się podpina pod ISO z zewnetrznym wzmacniaczem 4x45W bodajże Avic f500.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2015, 10:53:17 am »
eMWuGSM... wyczyść mistrzu skrzynkę bo chciałem napisać PW, a nie mogę bo "osiągnąłeś juz limit" i nic nie da sie wysłać...

guciokg

  • Gość
Odp: X-type upgrade radia po raz kolejny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2015, 20:55:37 pm »
Hobbystycznie podejde do tematu i zrobię to mimo mialbym zapłacić tyle co za drugiego Xsa. Znalazlem napęd dvd jutro go zakupię. Nastepnie skupię sie na odnalezieniu fachowca lub całej gotowej wiązki. Z tego co widzialem dziś w aucie mam jeden wolny wtyk d2b w aucie między cddj a telefonem. Tam podepnę dvd. Następnie z całej wiazki wykroję odpowiedni fragment i pociagne do bagola. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) O postępach poinformuje na łamach forum. Obawiam się jedeynie problemów ze zgraniem telefonu i wzmacniacza do tego wszystkiego ale jestem dobrej myśli ;)