Autor Wątek: dodawanie gazu  (Przeczytany 4189 razy)

lukaszn

  • Gość
dodawanie gazu
« dnia: Styczeń 06, 2010, 16:54:06 pm »
Mam za soba pierwszą dłuższą trasę moim S type kot i zaobserwowałem przy dodawaniu gazu takie zjawisko - jak wdeptuję do dechy przy wyprzedzaniu ujawnia się jakby dodatkowa zapadka na pedale gazu i coś wtedy przeskakuje - jak wciskam normalnie do dechy obroty lecą gdzies do 4 tys i fajnie sie wyprzedza ale jak wpada to cos na końcu pedała to obroty skaczą z 4 do 7 tys i wtedy rwie jak na turbo. Jeździłem kilkoma samochodami ale nigdy takiej rzeczy nie miałem. Zabawa jest przednia ale czy to nie jest niebezpieczne dla skrzyni automatycznej i silnika ?

scareface69

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:23:01 pm »
W moim poprzednim aucie (automat) przy samej podlodze byl taki przycisk i w momencie nacisniecia, skrzynia wchodzila na nizszy bieg i zjawisko bylo podobne do tego Twojego.

pozdrawiam :)

Offline divo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:39:31 pm »
cytat z manuala:

Kickdown
Kickdown is operated when the pedal is
pressed fully down to provide maximum
engine performance. Kickdown is used in
circumstances where rapid acceleration
is required, such as when overtaking.
Kickdown causes the transmission to
change down to the lowest gear possible
to achieve maximum acceleration. The
gear engaged depends on the road speed
at the time of kickdown.
As well as shifting down, the gear shift
points are extended to give greater
performance. This mode is in effect for
as long as the pedal is pressed fully
down.


S-Type 3.0 '99

lukaszn

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:57:48 pm »
dzięki więc to jest "kickdown" :) . Tu znalazłem po polsku

http://www.tas-moto.org/motoryzacja-256.html

Ciekawi mnie czy mocno to obciąża skrzynię biegów i czy można to używac często czy tylko od święta

scareface69

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:26:39 pm »
Zawsze gdy sie wyciska z podzespolow maximum, skraca sie ich zywotnosc :) Cos za cos  ;)

Dorsześ

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:07:36 pm »
Zawsze gdy sie wyciska z podzespolow maximum, skraca sie ich zywotnosc :) Cos za cos  ;)

... skraca się też zasięg... i to bardzo  :-gwizd :-gwizd :-gwizd

jerry_frost

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2010, 10:43:02 am »
A nie macie wrażenia, że jak wciśnie się pedał gazu do dechy, to można jeszcze zrobić herbatę i dopiero po posłodzeniu auto zaczyna przyspieszać?.
Jakoś sobie z tym radzę, wciskam gaz z wyprzedzeniem, przewidując, ża auto będzie jechać za chwilkę.
Czasami, żeby sprawnie wyprzedzić, recznie schodzę na niższe biegi, wtedy pedał gazu ma troszkę większy refleks.

Macie podobnie, czy to tylko moje dziwne doznania z jazdy?

j_f

Whisnia

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2010, 11:33:01 am »
Przyzwyczaiłem się, tyo chyba kwestia tego , że wcześniej jeździłem manualnem i wszystko zależało ode mnie, tu biegi redukuje automat i nie mam wpływu na jego tempo...

adam74

  • Gość
Odp: dodawanie gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2010, 18:11:39 pm »
Wszystko jest subiektywnym odczuciem. Mam wrażenie że i tak automat robi to szybciej niż ręcznie, różnicą polega na tym że bezczynnie oczekujesz a nie mocujesz się ze sprzęgłem i drążkiem. Stąd ta dziura i oczekiwanie na reakcję  ;D