Autor Wątek: podsufitka  (Przeczytany 22034 razy)

norbertp

  • Gość
podsufitka
« dnia: Czerwiec 02, 2008, 19:40:44 pm »
Zauważyłem, że tkanina na podsufitce zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do mojej starej głowy i młodej głowy mojej pasażerki ;D. Czy są na tą przypadłość jakieś domowe (amatorskie) sposoby, czy trzeba odwiedzić czarodzieja ;)

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2008, 22:48:06 pm »
w Twoim wieku zaraz zaczniesz sie kurczyć to moze uciekniesz przed podsufitką ;D
a na poważnie to niestety nie ma na to jakiejs domowej roboty, trzeba rozgrzebać :-thumpdown
'XJR XJ40

czapka

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2008, 00:46:52 am »
A może by tak spróbować: klej + strzykawka + igła    ;) ;) ;)

norbertp

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2008, 11:20:27 am »
w Twoim wieku zaraz zaczniesz sie kurczyć to moze uciekniesz przed podsufitką ;D
a na poważnie to niestety nie ma na to jakiejs domowej roboty, trzeba rozgrzebać :-thumpdown

Walec ! Tylko z racji wspólnoty terytorialnej nie będę zwał Cię W....c - P......c czyli tak jak inni Koledzy ;D ;D

jannaf

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2008, 14:09:04 pm »
Fachowca znaczy tapicera?? krawca??

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:56:49 pm »
Jesli podsufitka odchodzi jedyna rada trzeba ja wymienić. xj40 dosc łatwo wyjąc kierowcy siedzenie i po rozmontowaniu wyjdźie tylnymi drzwiami
w x 300 krótkiej wersji jest trochę trudniej zobacz
http://www.wlsheadliners.com/tutorials/jaguar-headliner/#top
oni ja zginają ale mowia ze po naklejeniu nowej nic nie widać.

Robson

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2008, 00:20:39 am »
Ja z mojej x300 podsufitke wyjmowałem przez przednią szybe, którą i tak wyrzuciłem na śmietnik (szybe)

lolek100

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2008, 02:10:56 am »
witam
prosze oto instrukcja wymontowania podsufitówki:
http://www.speedyshare.com/314209566.html
ja zawsze wyjmuje przez przednie drzwi pasarzera, po zdjeciu środkowego tunelu i obaleniu siedzeń

marszal

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2008, 08:42:37 am »
Witam miałem ten sam problem 88rok daimler. Oddałem do tapicera, pomagałem mu przy demontażu płyty z podsufitką. Faktycznie troszkę ciężko ją wyjąć my wyjmowaliśmy po położeniu siedzeń przez tylne drzwi. Dobrze że te płyty są naprawdę solidne i sie dają wyginać nie łmiąc się przy tym jednocześnie. Pózniej opuszczenie kasety z szyberdachem i zdjęcie ze spinek płyty na szyber. Ogólnie demontaż około 2 godzin. Przy zakładaniu niestety nie byłem co zaowocowało kilkoma przetarciami na nowej podsufitce:(. Koszt imprezy 250 zł z materiałem tapicera. Ceny wachaja sie 250 do 500 zł. Pozdrawiam

EssiRS

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:59:07 am »
Też jestem na etapie reanimacji podsufitki. Najwięcej roboty i kombinowania miałem z wymianą tapicerki "szyberdachu". Za materiał (3 metry bieżące) dałem 90zł. Jest to materiał od razu z podklejoną gąbką koło 2-3mm. Wygląda identycznie jak seryjny materiał. Nawet odcień jest praktycznie taki sam (szary).
Koszta jak na razie:
90zł - tapicerka
50zł - klej do pistoletu pneumatycznego

Czeka mnie jeszcze zakup spinek mocujących, bo nie da się tego rozebrać bez pourywania ich.

Dla zainteresowanych w niedługim czasie mogę podesłać zdjęcia.

norbertp

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2008, 22:33:57 pm »
Wszystkim dziękuję za pomoc, ale ja nawet nie zacząłem naprawiać podsufitki :-[
Wasze rady napewno wykorzystam jak zacznę. Ciebie EssiRS proszę o info gdzie kupić taką tkaninę i nie zapomnij o dokumetacji zdjęciowej :-super

EssiRS

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2008, 14:46:11 pm »
Tkaninę kupiłem w Warszawie na ulicy Parowcowej (kiedyś byli na ul.Noteckiej). Tam jest hurtownia tkanin samochodowych.

Zdjęcia już gotowej podsufitki mogę zamieścić, bo w trakcie nie miałem czasu robić zdjęć. Mogę Wam tylko powiedzieć, że nie trzeba żadnych foteli wyjmować by wyciągnąć podsufitkę. Ja wyciągnąłem przez przednie drzwi pasażera, przy maksymalnie rozłożonych fotelach.
Najwięcej roboty jest z wymianą tapicerki "szyberdachu". Ciężko jest przymocować ten element z powrotem.

norbertp

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2008, 15:18:52 pm »
Dzięki. Ja na szczęście  ;D nie mam szyberdachu

adams

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2008, 19:20:19 pm »
Hi!
Dzieki za szczegolowe informacje!!!
Ja sie okazalo w calej wawie i okolicach nie ma podsufitki w koloze bezowym. Taki kolor jest niepopularny, ale moja  tapcerka w koloze  "magnolia" wymaga bezu.  Znalazlem u goscia, ktory robi tapicerke  piekny jasny bez. Nic mi nie pozostalo jak oddac do niego zdemontowana odsufitke. Licze ze  zrobi to profesionalnie, to moj perwsze kroki w celu poprawy wygladu jaga, mam nadzieje ze bede zadowolony. Przy okazji wymieniam przednia szybe, ktora staralem sie wyjac bez uszkodzen ;D ;D ;D I tak bylaby do wymiany po tylu latach eksploatacji. Ciekawostka jest to ze nie wszyscy "montezy szyb" chcieli sie podjac montazu, na haslo Jag rezygnowali. Chodzilo o uszczelnienie i pewnie o niklowana ramke.  Mam juz wykonawce i mam nadzieje ze sobie poradzi!
pozdrowienia adams
 

EssiRS

  • Gość
Odp: podsufitka
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2008, 10:49:28 am »
na haslo Jag rezygnowali.
Typowe ;)

Daj zdjęcia jak wyszło i jak drogo ta cała impreza wyszła :-super