Autor Wątek: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi  (Przeczytany 3447 razy)

Sambor

  • Gość
wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« dnia: Maj 19, 2008, 12:26:36 pm »
Witam serdecznie. mam prosbe wielka. poniewaz mam problem z pierwsza rejestracja w kraju mojego xjs (swiatlo lewe po stronie kierowcy jest angielskie) potrzebuje zdjecie lewej lampy do porownania naciec na szkle. Bardzo bede zobowiazany za takie zdjecie. Dodam, ze zalezy mi na czasie bo kocur gnije w garazu.pozdr

jannaf

  • Gość
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2008, 20:52:05 pm »
Nie wiem tgo na 100% ale wydaje mi się, że prawe i lewe szkło jest chyba identycznie ponacinane. Jeżeli jedno masz dobre (europejskie) to tak samo powinno wyglądać drugie. Ja rownież od 2 m-cy poszukuję lamp mijania do XJ40 bo jak pisalem w innym wątku prawe mam z "anglika" a lewe UWAGA - amerykańskie tzn. symetryczne. W okrągłym reflektorze XJ40   jest w połowie wysokości szkła pozioma linia, która w pewnym miejscu opada ukosem w dół. W swiatłach europejskich ta ukośna linia znajduje się z lewej strony (czyli wskazuje stronę kierowcy) a w angielskiej jest po stronie naszego pasażera.

Sambor

  • Gość
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2008, 20:58:55 pm »
wydaje mi sie, ze lampy nie moga byc identycznie ponacinane poniewaz lewa oswietla droge a prawa deoge i pobocze.

jannaf

  • Gość
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2008, 21:12:48 pm »
Wcale tak nie musi być jak piszesz. W starszych samochodach przy konstrukcjach z gładkim lustrem i szybą rozpraszającą strumień śwatła, jeżeli światła są tego samego kształtu z obu stron (np okrągłe czy owalne) i nie zawierają dodatkowych elementów takich jak migacze, to stosowano identyczne elementy optyczne. Popatrz na parkingach na starsze modele aut. Również okrągłe lampy mijania w XJ40 są na 100% identyczne (prawe i lewe)

Sambor

  • Gość
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2008, 21:22:58 pm »
moze masz racje. nie wiem. na razie czekam na zdjecie europejskiej wersji, zeby porownac. ???

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2008, 22:09:37 pm »
Sambor może to nie jest zbyt profesjonalne podejście ale nie powinieneś spróbować (chociaż narazie żeby nie szukać na gwałt) na innej stacji diagnostycznej?
'XJR XJ40

Sambor

  • Gość
Odp: wielka prosba do posiadacza xjs ze swiatlami europejskimi
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2008, 23:09:46 pm »
mechanik teraz cos tam grzebie, zeby przeszedl badanie. jak nie przejdzie to jade na inna. problem w tym ze pierwszy przeglad jest bardziej restrykcyjny i nie wszyscy go robia. Jak sie nie uda kupuje lampe i koniec historii. tylko to wszystko tyle trwa a kot w garazu. poza tym ten przeglad wstrzymuje urzad skarbowy i celny.w samym skarbowym czeka sie tydzien na jakis kitek. kolejny tydzien w plecy...