Autor Wątek: Swiatla drogowe!  (Przeczytany 4446 razy)

adams

  • Gość
Swiatla drogowe!
« dnia: Maj 15, 2008, 20:35:45 pm »
Witam!
Swiatla drogowe , brak prawej strony!
Tak wogule to niewiem o co wtym przelaczniku swiatel chodzi!
Wiadomo:
 pierwszy krok przelacznika-pozycja.
 drugi-mijania
 trzeci-przeciwmgielne?
 czwarty to samo?
W pozycji trzeciej i czwartej mozliwosc wcisniecia przelacznika?
Przelanczanie z mijania na dlugie w lewym przelaczniku przy kierownicy.
Leflektory zewnetrzne przod( te wieksze) to dlugie i mijania?
Wewnetrzne to dlugie, powinny sie siwcic z dlugimi wiekszymi?
I pod blotnikiem halogeny ( rozumnie ze powinny sie swiecic  trzeciej i czwartej  pozycji wlacznika swiate?
Jeszcze jedno pytanie jak uruchamia sie spryskiwacz reflektorow?
Dzeki za podpowoiedzi!
pozdrowienia adams  :)
XJ III


qbaty

  • Gość
Odp: Swiatla drogowe!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2008, 20:56:32 pm »
Swiatla drogowe , brak prawej strony!
Sprawdź bezpieczniki - te pod maską z lewej strony, mała klapka mniej więcej na środku błotnika. Sprawdź nie tylko czy bezpiecznik nie jest spalony, ale wyczyść też dokładnie styki. Ja rozebrałem prawie pół samochodu, a okazało się, że wystarczyło poruszać bezpiecznikiem >:(

Tak wogule to niewiem o co wtym przelaczniku swiatel chodzi!
Ja nie mam przednich halogenów przeciwmgielnych, ale przełącznik też ma 5 pozycji (ostatnia zablokowana) - po kolei: światła wyłączone, pozycyjne, mijania, tylne przeciwmgielne. Ostatnia pozycja pewnie jest do przednich przeciwmgielnych (ew. zamieniona jest kolejność przeciwmgielnych). Nigdy nie próbowałem wciskać (albo wyciągać) przełącznika.

Leflektory zewnetrzne przod( te wieksze) to dlugie i mijania?
Wewnetrzne to dlugie, powinny sie siwcic z dlugimi wiekszymi?
Tak - zewnętrzne reflektory mają żarówkę H4 (dwuwłóknowa) i odpowiadają za światła mijania i drogowe. Wewnętrzne, to chyba H1, tylko drogowe. Przy włączonych światłach mijania jak pociągniesz i przytrzymasz dźwignię po lewej stronie kierownicy oprócz włókna świateł mijania w H4 zaświeci się włókno drogowe H4 oraz H1 w małych reflektorach. Przekaźnik zaskoczy i jak puścisz dźwignię zgaśnie włókno drogowych w H4, ale zostanie zapalone H1. Drugie pociągnięcie dźwigni to powrót do świateł miajnia.

Jeszcze jedno pytanie jak uruchamia sie spryskiwacz reflektorow?
Przy włączonych światłach mijania spryskujesz przednią szybę - jednocześnie powinny uruchomić się spryskiwacze i wycieraczki reflektorów.

Tak przynajmniej to u mnie działa ;)

adams

  • Gość
Odp: Swiatla drogowe!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2008, 20:52:21 pm »
Witam!
Dzeki za odpowiedz.
Spryskiwacz leflektorow  dziala  ;D
Jeszcze mam problem z klima?
Czy elektromagnez w kompresoze powinnien kliknac przy wlaczeniu klimy prawym potencjometrm lub lewym, nawet kiedy silnik nie pracuje?
Czy klima ma jakis przekaznik?
pozdrowienia adams


qbaty

  • Gość
Odp: Swiatla drogowe!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2008, 08:12:36 am »
jeśli chodzi o klimę to nie za wiele Ci pomogę - sam od dłuższego czasu nie mogę jej rozgryźć  :-\ (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=657.0)