Autor Wątek: Zawieszenie XJR  (Przeczytany 9005 razy)

LUXOREK

  • Gość
Zawieszenie XJR
« dnia: Styczeń 23, 2008, 13:33:44 pm »
Panowie, sprawa jest.
Jak wiecie zakupiłem xjr który ma zawieszenie pod tytułem "gruz".
Chcę jak najszybiej wymienić kompletne zawieszenie bez zabaw w renowacje, wiązania na druty i inne.
Prosze o info gdzie najkorzystniej zakupie wszystkie części do zawieszenia i gdzie najlepiej takiej wymiany dokonać. Oczywiście poza zawieszeniem zależy mi na tym aby ktoś obejrzał samochód i okreslił co jest do zrobienia no i oczywiście w efekcie to zrobił. Oczywiście po doswiadczeniach z xjc unikam wszelkiej maści jacków, placków i dyletantów.

dzieki i pozdrawiam.

PS. Dajcie znać czy powinienem na jakieś szczególne sprawy zwrócić uwage przy wymianie zawieszenia i generalnie przy małej renowacji xjr.

ja$

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2008, 13:39:43 pm »
[quote author=LUXOREK - mysle że pomoże Ci jagoholik On w tym temacie jest najlepszy napisz do niego i sie umów z nim :-yipee :-yipee

papatkiole

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2008, 13:45:00 pm »
Równiez poleca do Krzycha się udać po pomoc wczęściach i nie tylko.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2008, 14:02:13 pm »
dzięki za info. skontaktuje sie z Tą dwójką. nie wiem tylko kto to jest krzychu i pod jakim nickiem tu występuje. Miałem przed ok. rokiem okazje spotkać się z niejakim krissem przy okazji planowanego zakupu xjs - czy mówimy o tej samej osobie?

I oczywiście nie odbierzcie tego jak mówie, że wymieniam całość w kategoriach "król sie bawi, złotem płaci". Złota nie mam tylko złotowki ale oczywiście chce kupić kompletne zawieszenie oryginalne w rozsądnych pieniadxzach.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2008, 14:42:24 pm »
koledzy mówią o tej samej osobie
'XJR XJ40

papatkiole

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2008, 15:37:45 pm »
Jagoholic to Krzyś dokładniejsze informacje posłąłem Ci na priva. Rozumiem że chcesz zrobić auto dobrze(czyt. na oryginalnych częściach bez kombinacji i dziwnych patentów) w rozsądnych kosztach, dlatego polecam Krzysia. :-V
U Niego pomijaąc części otrzymasz też rzetelne informacje techniczne na temat który Cię interesuje :-V

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2008, 15:47:59 pm »
papatikole,
tylko i wyłącznie dobrze i oryginalnie. Oczywiście wiem że nic co dobre nie jest tanie jednak "nie tanie" u róznych osób róznie wygląda. Dodatkowo szukam kogos kto przejrzy mi cale auto jako że nie chciałbym żeby w drodze na zlocik do niemiec gdzies mi nawaliło a druga rzecz to to że jakby mi nawalił przy mojej zonie to miałbym problem do końca zycia.

nie dostałem priva.

ja$

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2008, 16:04:31 pm »
[quote author=LUXOREK  doszedł do Ciebie ten nr .telefonu co CI wysłałem :-yipee ???? czy kaczory przejeli wiadomośc..!!! ???

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2008, 16:07:51 pm »
doszedł, dzięki. Juz sie nawet skontaktowałem. Dostałem propozycje aby zamiast bilstein założyć koni, co myślicie o tym pomysle. Ja jestem generalnie chory jak mam montować cos innego niz w oryginale ale w sumie to amory. Osobiście przerobiłem koni w alfie i byłem mega zadowolony.

papatkiole

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2008, 16:08:22 pm »
Koni możesz spokojnie pchać, masz dodatkowo regualcję sztywności jeżeli dobrze pamiętam, po za tym raczej nigdy źle nie poleca, sam chyba ma zamontowane koni w swoim XJR Kris ;) Jechałem jego maszyną i powiem Ci że badzo dobrze się sprawują.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 16:25:01 pm wysłana przez papatkiole »

Stachu

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2008, 21:49:03 pm »
Sprawdz  jak sie trzyma przekładnia kierownicza- maglownica , w moim pierwszym x300 jezdzonym w Polsce te gumy juz były tak zjechane ze napierw sie przesówała cała maglownica a jak dochodziłą do oporu to zaczynała skręcać - cięzko było  dobrze w zakręt wejsc :D i   a podobno często to leci na naszych kochanych Polskich drogach

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2008, 22:08:47 pm »
Sprawdze dzięki, generalnie szukam jeszcze kogoś kto przejrzy mi kompleksowo samochód. Tak czy inaczej chcę wymienić całe zawieszenie bo są to jednak elementy które ulegają zniszczeniu a ja chcę mieć ideałka. ;D

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2008, 22:51:04 pm »
Koni  sa ok ale problem z ustawieniem aby ustawic trzeba zdjac amortyzator. aktualnie anjlepsze sa GAZ  http://www.gaz-shocks.co.uk/
Ustawienie znajduje sie na zewnatrz i latwiejszy dostep niz w Spax.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2008, 22:53:25 pm »
i rozumiem, że testowałes juz te amory w xjr albo w jaguarach. Przyznam, że nigdy o nich nie słyszałem ale Tobie ufać mozna. Orientujesz sie czy mozna te amorki kupić w Polsce???

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJR
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2008, 23:03:35 pm »
Nie wiem czy sa sprzedawcy w Polsce . Trzeba by to sprawdzic moze Krzys. by sie dowiedziec. zalozylem je pare lat temu do mojego E-typa  . Kupilem je od XKS unlimited. w USA.