Autor Wątek: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!  (Przeczytany 5960 razy)

Luqasek

  • Gość
Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:15:07 pm »
Witam wszystkich ponownie! Przez przypadek natrafiłem na taki "bajer" że można mojego Jaguara zamknąć z pilota jakby "na raz" i "na dwa", a polega to na tym iż do tej pory normalnie zamykałem z pilota auto przyciskając przycisk jeden raz, ale okazuje się iż można nacisnąć ten przycisk dwa razy w przeciągu 1-2 sekund i wtedy Jaguar wydaje dodatkowy sygnał i słychać jakby domykanie się drzwi?! u Was też tak to działa? i do czego to służy? Czy w ten sposób auto jest lepiej zabezpieczone przed złodziejem, czy o co chodzi?!?!  :-wstyd bo nie wiem  :P

czapka

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:39:39 pm »
Jeżeli w ciągu 3 sekund wciśniesz zamknięcie na pilocie dwa razy to samochodu nie można otworzyć nawet od środka. W takim wypadku złodziej rozbijając lub wycinając szybę i tak nie otworzy auta wewnętrzną klamką. Nie radzę stosować gdy ktoś jest w środku  ;D

Luqasek

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2008, 21:46:03 pm »
A to taki bajer  ;D i bardzo mi się to podoba:) lepsze takie zabezpieczenie przed kradzieżą niż żadne  :-tylko dziękuję za informacje!

kuba

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2008, 22:36:35 pm »
   o jakie to sprytne, mozna zamknac zlodzieja w srodku:) niech sobie wlaczy radio, ustawi klime i w komfortowych warunkach poczeka na policje:):):)

Siara_nh

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2008, 12:22:39 pm »
Witam mam pytanie co do zamykania jaguara posiadam obecnie X300 , jak wcisnę raz guzik w pilocie to się normalnie zamyka autko, ale jak wcisnę drugi raz to zaświecają mi się przednie światło, czy coś jest spierniczone czy to jakiś bajer ma być?:D

LUXOREK

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2008, 12:33:04 pm »
"FOLLOW ME HOME


ŚWIATŁO NA DRODZE DO DOMU

Jest to urządzenie zazwyczaj montowane w samochodach wyższych segmentów, które pozwala na pozostawienie zapalonych świat mijania także po zgaszeniu silnika, w tym przypadku po 2-gim kliknięciu pilota. Funkcja ta je bardzo pożyteczna w przypadku parkowania samochodu w miejscach słabo oświetlonych."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2008, 12:37:00 pm wysłana przez LUXOREK »

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2008, 21:11:10 pm »
 tez tak mam w  moim . tylko gasnie po kilku sekundach tez tak masz? a zamek tak jak wyzej równiez mi sie domyka dwa razy tylko niewim czemu bajer  ze swiatłami raz sie zapala z drugim zamknieciu auta a raz za trzecim tzn drugie nacisniecie pilota zamek a trzecie swiatła. choc niewiem czemu czasem na drugim nacisniecu jest tylko siwatło a domykanie zamka tak jakby nie było :(

mickey77

  • Gość
Odp: Zamykanie samochodu z pilota - odkryłem "dziwny bajer" ?!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2013, 10:20:47 am »
Jest to tzw podwójny rygiel, generalnie dobra rzecz.