Autor Wątek: Felgi xjr renowacja  (Przeczytany 5776 razy)

LUXOREK

  • Gość
Felgi xjr renowacja
« dnia: Styczeń 27, 2008, 22:14:01 pm »
Zwracam sie z prosba o pomoc do osób które przerabiały temat renowacji felg xjr. Chcialbym odnowić felgi jednak w taki sposób aby wyglad po renowacji był identyczny z oryginalem. Felgi nie są lakierowane toteż lakierowanie odpada. Nie chcę również felg polerować gdyż wtedy będą się świecić, a na konkurs błyskotności do Bronxu nie jade. Jutro zamieszcze foto wygladu felgi. Wg mojej skromnej wiedzy z chemii to prawdopodobnie aluminium sie utleniło. Help do osób które przerabiały już ten temat.

Robson

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:40:29 pm »
Wrzuć foto oryginalnej felgi, napewno coś poradzimy. Ja odnawiałem do amerykańca

LUXOREK

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2008, 13:15:47 pm »
ponizej zdjęcie mojej felgi.

[załącznik usunięty przez administratora]

papatkiole

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2008, 13:52:46 pm »
Dziwnie te felgi poszły.
Nie jestem pewien czy Jagoholić nie walczył z felgami i to nawet chyba od XJR-a
Skontaktuj się z nim.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2008, 14:18:53 pm »
mysle ze jednak piaskowanie oraz lakierowanie jest najrozsadniesze.

ja tak odnowilem alusiki od matre murena, troche szukalem lakier ktore pasuje,
wtedy sie zdecydowalem na astral-srebny opla. wyszlo imponujocy i trwale.
w niemczach teraz do renowacji sie uzywa lakier nano.

http://www.aluklinik.de/

kliknij na "felgengalerie" tam widac przed/po renowacji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 14:22:22 pm wysłana przez kogutki »

LUXOREK

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2008, 14:57:33 pm »
to fakt dziwnie poszły i tym samym dzieki za słowa otuchy, potrzebowałem ich ;D juz widziałem cos takiego w samochodzie ojca ale to był chyba rok 85 wiec ojciec zawiozł felgi do Pana kazia do lakierowania.

oczywiście jak nie będzie innej mozliwości to wypiaskuje i pomaluje felgi, jednak wtedy bedą się róznic od oryginału. Dzisiaj samochód do mnie przyjezdza ok 17 na lawecie więc będę miał mozliwośc dokładniej się im przyjrzeć. Wg mnie jest to aluminium bez lakieru (może tylko z bezbarwnym lakierem) i o dziwnej fakturze.
Tak jak juz kiedyś wspominałem to z chemii "prymasem" raczej nie byłem i za 3 na szynach to z podniesionymi rękoma w gescie triumfu skakalem. Dzisiaj rozmawiałem z jakimś magikiem i użyłstwierdzeń które moga pomóc tym felgą i było to cos jak anodowanie? i inne. jednak ta terminologia jest dla mnie zupełnie niezrozumiała.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 15:00:30 pm wysłana przez LUXOREK »

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2008, 17:32:44 pm »
to jest ten XJR w manualu? :)
'XJR XJ40

Robson

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2008, 17:52:07 pm »
Mi to wygląda jakby były zżarte przez sól

hubal

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2008, 19:24:47 pm »
Ja odnawiałem felgi Dimple oryginalnie montowane w x300. Zostały wypolerowane i polakierowane bezbarwnym lakierem. Po odnowieniu wyglądały kapitalnie, nawet kolor w zagłębieniach sie zgadzał i wykonany był bez zarzutu. Oczywiście z bliska było widać, że lakier jest grubszy od oryginału. Felgi zachowały ładny wygląd przez cztery lata. Obecnie pojawiła się podobna "korozja" jak u Luxorka jednak tylko wokół kapsli. Pewnie lakier w tym miejscu został uszkodzony podczas zmiany kół i aluminium zaczęło się utleniać. Niestety felg typu 5spoke, oryginalnie w lekko szampańskim kolorze nie udało się odnowić na fabryczny kolor. Na nich też po trzech sezonach zimowych zaczął odchodzić lakier. Tak więc i dla mnie temat odnowienia felg aktualny.
Poprzednio odnawiałem w Gdańsku w firmie CNF http://www.cnf.home.pl/. Kilka razy przeglądałem okolice Warszawy ale nie znalazłem podobnie wyspecjalizowanego zakładu. Dziś ceny pewnie się zmieniły, ale kilka lat temu zapłaciłem 400zł za renowację kompletu 4 sztuk. W przypadku felg xjr'a może być problem z polerowaniem ze względu na ich profil i spore otwory. Pozdrawiam kolegów i czekam na rozwój wydarzeń.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:21:05 pm »
to jest ten XJR w manualu? :)

Tak to ten, właśnie chłopaki przywiozły go do mnie lawetą i zrobiłem rundkę próbną. ;D

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:23:43 pm »
a to umiesz sie poslugiwać taką skrzynią biegów? ;D
'XJR XJ40

LUXOREK

  • Gość
Odp: Felgi xjr renowacja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:32:08 pm »
ja z automatem mam problem ;D ta manualna hula cudownie.
A tak na poważnie to tylko dlatego kupiłem tego xjr ze w manualu, następny miał być xjs . Bulwarowiec xjc w automacie, xjr tylko w manualu, jak dla mnie oczywiście.