Autor Wątek: Amerykanskie swiatla w xjs  (Przeczytany 8030 razy)

Sambor

  • Gość
Amerykanskie swiatla w xjs
« dnia: Kwiecień 10, 2008, 18:04:51 pm »
Jak to jest ze swiatlami tylnymi, przednymi i migaczami kiedy sie przywozi auto z USA albo kupuje u Niemca? Co na to policja?

Sambor

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2008, 19:13:50 pm »
Wielkie dzieki. hmmm co tu zrobic? :-thumpdown

xjs

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2008, 20:12:42 pm »
Nic nie robić.
Ja mam dwa jaguarki z USA i w żadnym nic nie przerabiałem.W xjesie zdemontowałem wewnętrzne lampy tylne,tak aby zmiesciła się tablica rejestracyjna. Żaden jaguar niema rury wydechowej skierowanej na bok. Od 92 do 96 światło przeciwmgielne jest montowane fabrycznie.Pozycyjne  przód barwy białej a kierunkowskazy z tyłu i z przodu żółtej samochodowej od początku do końca produkcji. Nie widziałem nigdy xjsa z czerwonymi kierunkowskazami.Reflektory dopuszczone na rynek USA nie swiecą symetrycznie,są to światła typu saled beam które to oswietlają drogę po prawej stronie na większą odległość niż po lewej.Są one bardzo zbliżone do używanych w RP.Jedyna różnica to brak wyrażnej granicy swiatła i cienia.Niemniej jednak nie mają homologacji E w związku  z tym nie mogą być stosowane,ale...

jannaf

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2008, 14:43:58 pm »
W wersjach amerykańskich często widuję w XJS przednie lampy podwójne okrągłe. Czy nie pasują do nich wkłady z XJ40 ??

jannaf

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2008, 08:31:23 am »
Ale FSO 1500 nie miał chyba nawet halogenowych żarówek tylko R4.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2008, 09:37:15 am »
Ja z kolei widziałem w XJ-40 reflektory ZELMOT z duzego fiata więc analogicznie powinny i z 40tki pasować.
'XJR XJ40

Zwierzu

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:19:47 pm »
Sprowadziłem ze stanów JAGUARA XKR, rok 2000. Co do przeróbek świateł, to - i tutaj uwaga - przeszedłem badanie techniczne samochodu BEZ ŻADNYCH PRZERÓBEK. Różnice są, ale na tyle minimalne, że w warsztacie diagnostycznym zostały puszczone ze zmrużeniem oka.

Oczywiście to nie koniecznie tyczy się innych modeli Jaguarów i nie każdego warsztatu diagnostycznego, ale generalnie Jaguary XKR można sprowadzać z USA całkiem bezkarnie.

Zwierzu

ja$

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:22:59 pm »
-=Zwierzu l- to miałes farta z tymi swiatłami bo sambor miał klopoty..... :-cry

tomda

  • Gość
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2009, 13:26:36 pm »
A co począć z XJ8 z Kanady który ma xsenony(mijania) i zarówkowe długie. Czy można jakoś przerobić xenony (mijania)? Z tyłu widzę czerwone kierunkowskazy. Samochód zarejestrowany przez poprzednika, lecz straszą policją - czy rzeczywiście się czepia?

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Amerykanskie swiatla w xjs
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2009, 14:33:18 pm »
Tylne lampy to chyba tylko kwestia wymiany żarówki na pomarańczową. Z tego co widze to migacz ma przezroczysty, obok cofania.
Lampy przednie to soczewki. Udałbym się do firmy specjalizującej się w oświetleniu. Może masz gdzeiś w pobliżu przedstawicielstwo Helli lub Valeo i niech sprawdzą czy jest możliwość przestawienia przesłony. W większości lamp jest taka opcja. Jeśli nie to trzeba kupic EU.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996