Dział Techniczny > XJ-S (1975-1991) oraz XJS (1991-96)

Amerykanskie swiatla w xjs

(1/2) > >>

Sambor:
Jak to jest ze swiatlami tylnymi, przednymi i migaczami kiedy sie przywozi auto z USA albo kupuje u Niemca? Co na to policja?

Sambor:
Wielkie dzieki. hmmm co tu zrobic? :-thumpdown

xjs:
Nic nie robić.
Ja mam dwa jaguarki z USA i w żadnym nic nie przerabiałem.W xjesie zdemontowałem wewnętrzne lampy tylne,tak aby zmiesciła się tablica rejestracyjna. Żaden jaguar niema rury wydechowej skierowanej na bok. Od 92 do 96 światło przeciwmgielne jest montowane fabrycznie.Pozycyjne  przód barwy białej a kierunkowskazy z tyłu i z przodu żółtej samochodowej od początku do końca produkcji. Nie widziałem nigdy xjsa z czerwonymi kierunkowskazami.Reflektory dopuszczone na rynek USA nie swiecą symetrycznie,są to światła typu saled beam które to oswietlają drogę po prawej stronie na większą odległość niż po lewej.Są one bardzo zbliżone do używanych w RP.Jedyna różnica to brak wyrażnej granicy swiatła i cienia.Niemniej jednak nie mają homologacji E w związku  z tym nie mogą być stosowane,ale...

jannaf:
W wersjach amerykańskich często widuję w XJS przednie lampy podwójne okrągłe. Czy nie pasują do nich wkłady z XJ40 ??

jannaf:
Ale FSO 1500 nie miał chyba nawet halogenowych żarówek tylko R4.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej