Autor Wątek: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy  (Przeczytany 4619 razy)

norton911

  • Gość
mam xk8 pierwszej generacji 5lat zero problemow az wsiadam rano i nie moge przestawic dzwigni z pozycji parking na drive !!!!!  :(

MKocial

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2013, 18:39:04 pm »
Naciskając pedał hamulca, słychać kliknięcie pod lewarkiem?

norton911

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:15:37 pm »
nie  raczej nie

odkrecilem srube kolo lewarka wsadzilem pret  zwolnil parking wszystkie  biegi dzilaja poprawnie ale po powrocie na parking znowu blokuje sie na parkingu :-kogutki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 21:41:36 pm wysłana przez Choina »

lysyyy

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:48:23 pm »
A co z tym "kliknięciem" ? Powinno być przy każdym naciśnięciu pedału hamulca, jak skrzynia jest na P.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:52:22 pm »
Skoro nie klika to nie dziala elektromagnez uwalniajacy lewarka. Sprawdz czy dziaja swiatla "stop", jezeli dzialaja,
to padl elektromagnez (w starszych typach lubi bolec wysiadac) albo okablowania, jezeli swiatla stop nie dziala
to padl mikrowlacznik przy pedalu hamulcowym.

norton911

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:03:42 pm »
nie mam teraz jak sprawdzic  bo samochod stoi na parkingu a ja jestem poza miejscem zamieszkania sprawdze czy klika jutro wieczorem jak naciskam pedal hamulca

niedawno wymienialem radio  byl rozbierany  i sciagany tunel czy moglo sie  wtedy cos rozlaczyc !!!!!!!!!

czy ten elektromagnes mazna wymienic samemu bo nie wiem czy mi sie znowu odblokuje jestem z bytomia slask jakis warsztat co mi zlikwiduje usterke Co??????
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 21:42:47 pm wysłana przez Choina »

lysyyy

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:36:57 pm »
Jak był ściągany tunel, to jak najbardziej mogli coś albo rozłączyć, albo naruszyć połączenie.

norton911

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2013, 08:07:50 am »
jak naciskam pedal hamulca nie ma klikniecia i pala sie swiatla stopu,jak to jest elektromagnes zwalniajacy lewarek to w ,ktorym miejscu sie znajduje :-kogutki

Stanley

  • Gość
Odp: zablokowala sie skrzynia na parkingu i nie mozna przelaczyc na drive pomocyyyyy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2014, 16:45:08 pm »
mialem identyczny przypadek, okazało sie...uwaga... bezpiecznik!!!!
tak bezpiecznik,
po lewej stronie przy drzwiach, pierwszy w gory po prawej stronie, 10 .