Autor Wątek: Miejsce dla dzieci na tylnej kanapie w XK8  (Przeczytany 3730 razy)

tomzi

  • Gość
Miejsce dla dzieci na tylnej kanapie w XK8
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 12:04:04 pm »
Witam serdecznie. Mam pytanie do użytkowników XK8 pierwszej generacji i mających małe dzieci, otóż jak to jest z miejscem na tylnej kanapie. Wiem nie ma zbyt wiele, ale czy montując tam fotelik dziecko w wieku 5 lat będzie miało choć trochę przestrzeni na nogi? Ja mam 185cm wzrostu więc fotel nie powinien być do końca odsunięty. Siostra ma XKR i zaglądałem do niej ale w tej nowej wersji nie ma już kanapy z tyłu tylko powiedzmy to dwa niewielkie oddzielne stołki. Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie. Generalnie XK będzie dla mnie drugim autem w rodzinie i będziemy używać go do jakiś weekendowych wypadów(trasy po okoły 300km) i tak się zastanawiam czy dzieci się tam jakoś załadują biorąc pod uwagę fotelik. dzięki za pomoc

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Miejsce dla dzieci na tylnej kanapie w XK8
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 08:01:19 am »
Ja woziłem mojego syna na tylnej kanapie w foteliku tyłem do kierunku jazdy a później w foteliku przodem do czasu jak skończył jakieś 2,5 roku. Później miał za mało miejsca na nogi, tzn. mieścił się tam, ale opierał nogi na prosto o fotel pasażera i bałem się, że w razie nawet lekkiego uderzenia w tył auta mógłby odnieść poważne obrażenia nóg lub miednicy. Od tego czasu fotelik poszedł do przodu, a żona na tylną kanapę.

Nawet jak synek był bardzo mały to fotel pasażera musiał być prawie na maksa przesunięty do przodu, więc żona komfortu wiele nie miała. Ale u mnie XK8 to też drugi samochód, więc w trasy było "normalnie" a w mieście czasem komfort cierpiał na rzecz stylu ;)

Co do miejsca za kierowcą: w praktyce nie ma miejsca na nogi dla nikogo. Ja mam tylko 176 cm, a za moim fotelem jest ok 3 cm przestrzeni. Na krótkim odcinku po mieście można przesunąć fotel do przodu i ktoś się za mną zmieści, ale na dłuższą przejażdżkę odpada.

Reasumując: tylna kanapa w XK8 to właściwie półka na torbę z zakupami z drogiego butiku, a nie miejsce dla pasażerów, ale przy odrobinie wysiłku pozwala na przewiezienie jednej osoby. W mojej opinii 300 km to jednak trochę za dużo na takie warunki.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Poza wszystkim XK to bajeczny samochód dla kierowcy, codzienny uśmiech na twarzy rekompensuje powyższe trudności...
XK8 (X100) 4.2 V8

tomzi

  • Gość
Odp: Miejsce dla dzieci na tylnej kanapie w XK8
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 22:32:00 pm »
Ok to już mniej więcej wiem już co i jak. Patrzyłem u siostry w nowym XKR ale tam są zupełnie inne fotele z tyłu i wydawało mi się ża tak kanapa w starej wersji będzie wygodniejsza ale wynika z tego że miejsca chyba tak samo mało. No trudno zobaczymy co będzie

nyos79

  • Gość
Odp: Miejsce dla dzieci na tylnej kanapie w XK8
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2014, 10:29:52 am »
Mi raz udało się przewieść w XK8 (97r., cabrio) kiedy miała 6 lat - siedziała w foteliku z przodu, z tyłu siedziała moja drobna żona i jej siostra. Da się tak jechać przez max. 50-100 km. Z tym że nogi żony były na podłokietniku :) W tym roku na wiosnę córka urosła na tyle że w zasadzie miejsce z tyłu pełniło rolę fotelika i normalnie zapinała pasy, zawoziłem ją na zajęcia dodatkowe, ale i tak marudziła że już jest jest ciasno. Proponuję traktować tylne siedzenia tak jak powiedział kolega - dodatkowa półka :)