Autor Wątek: podgrzewanie foteli  (Przeczytany 3489 razy)

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
podgrzewanie foteli
« dnia: Marzec 28, 2008, 23:00:52 pm »
Dziś zabrałem się za podgrzewanie siedzisk. Najprawdopodobniej to wina termostatu gdyż bez niego podgrzewanie działa. Ale...
mam wrażenie że jakieś słabowite to podgrzewanie bo określiłbym efekt jego działania jako mizerne. Tapicerka osiąga ledwo temperature otoczenia. Czy to normalne?

Drugie pytanie dotyczy dziwnego przycisku który znajduje się tylko przy fotelu kierowcy, dokładnie na jego lewym boku. Niestety przycisk ten chyba jest zepsuty bo nic się nie dzieje bo jego wcisnięciu. Kto wie co to?
'XJR XJ40

czapka

  • Gość
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2008, 23:03:40 pm »
Jeżeli masz "James Bond Series" to ten przycisk to na pewno katapulta  ;D

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2008, 23:07:29 pm »
faktycznie Czapka, nie zauważyłem że już nie siedze w samochodzie ;D
'XJR XJ40

jannaf

  • Gość
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2008, 23:33:12 pm »
zobacz wątek: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=348.0 . W uproszczeniu dodam wniosek z własnych obserwacji, że przycisk służy w XJ40 do przesuwania fotela do tyłu, żeby łatwiej się wsiadało do środka. Robienie tego samego przy pomocy przycisku na boku konsoli środkowej byłoby karkołomnym sposobem ułatwienia sobie wsiadania.

A o jakim termostacie piszesz w związku z podgrzewaniem siedzeń  ???

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2008, 23:38:02 pm »
jak wyjmiesz siedzisko to masz taką gumę przyczepioną do fotela a pod nią jest płaski termostat przytwierdzony od spodu do gąbki
'XJR XJ40

jannaf

  • Gość
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2008, 23:45:42 pm »
Teoretycznie wydaje mi się, że po zmostkowaniu temostatu powinieneś sobie "pisanki" na twardo ugotować  :-[ .

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2008, 23:49:41 pm »
No dokładnie. Ja go po prostu odłączyłem
Przy podpięciu na krótko do aku też ledwo letnie było to siedzisko.
'XJR XJ40

jannaf

  • Gość
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:50:08 am »

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:07:37 pm »
To ja dobrze znam, ale nie wiele wyjaśnia jesli chodzi o mizerne grzanie. Chyba muszę odpuścić bo żeby dojść do samych mat zdaje albo musialbym wyrywać gąbki z siedzeń albo odrywać tapicerkę :-thumpdown :-thumpdown :-thumpdown
'XJR XJ40

jannaf

  • Gość
Odp: podgrzewanie foteli
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2008, 22:44:51 pm »
Też nie wiem jak wyglada taka mata. Wydaje mi się, że jeżeli jest to pojedynczy element grzejny, to albo grzeje, albo jest przerwa i nie grzeje wcale. Układ posredni raczej nie wchodzi w grę, chyba że jest to kilka elementów połaczonych równolegle i wtedy przepalony elementnie grzeje a reszt daje ten mizerny efekt.Spróbuj jeszcze raz zasilić grzałę z pominieciem termostatu, bezpośrednio z akumulatora i zobacz co z tego wyniknie. Musisz się jednak podłaczyć za termostatem, bo inaczej bedzie przerwa w obwodzie.