Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

Wycieraczka przedniej szyby działa zbyt długo.

(1/1)

wiatraczek:
Witam. Mam zapytanie odnośnie przedniej wycieraczki w xj8 z 98r. Mój problem polega na tym, że po uruchomieniu wycieraczki czy to podciągając do siebie dźwignie włącznika wycieraczki czy też podnosząc go góry i wracając dźwignię w skrajne dolne położenie wycieraczka wykonuje od 2 do 10 przejść po szybie (zazwyczaj ok 10 nigdy 3,4) nie zależnie od ustawienia pokrętła na dźwigni wycieraczek. Wycieraczka często zatrzymuje się w pozycji dowolnej na szybie. Po kolejnym dotknięciu dźwigni znów jest kilka przejść po szybie i może wycieraczka zatrzyma się prawidłowo.

Pytanie brzmi :
1) czy prawidłowo zgaszona wycieraczka jest wtedy gdy włącznik jest w pozycji skrajnie dolnej.
2) może jest to wina sensora deszczu - bo podobno takie były stosowane - więc jak go wyłączyć ?
3) czy pokrętło na dźwigni jest odpowiedzialne za ilość przejść wycieraczki (może to ono jest niesprawne) jak to zdjagnozować, gdzie szukać ??
4)może to inny powód - pomocy. co zrobić ???

wiatraczek:
Sprawdziłem dwa przekaźniki do sterowania wycieraczek które są umieszczone przy lewej przedniej lampie są sprawne. Sprawdziłem też wyłącznik (niezbędny do prawidłowego zatrzymania skrzydła wycieraczki) przy silniczku - jest sprawny i działa podczas ruszania się wycieraczek.

Koledzy podpowiedzcie
Gdzie znajdę moduł, który steruje przekaźnikami od wycieraczek ?? w schowku, pod siedzeniem ??? w dwóch słowach opis jak on wygląda. Na pewno ktoś  z czytelników forum wie proszę o info lub schemat elektryczny xj8 z 98r.

maxdzax:
witam mam ten sam problem jest to cokolwiek irytujace gny np przyspieszam a wycieraczka zaczyna jak szalona zamiatac mi przednia szybe... masakra o tym ze chodzi jak chce mozna by ksiazke napisac najlepsze jest to ze przełącznik juz wymieniłem i brak efektu kszani sie tak samo.

TYGRYS3:
posiadam tylko schematy jaga xj8 2000,tylko nie wiem jak je przesłać ??????

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej