Autor Wątek: Przekładka  (Przeczytany 4095 razy)

macho

  • Gość
Przekładka
« dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:40:13 pm »
Czy ktoś mógłby mi w prosty sposób wyjaśnić na czym polega przekładka? Czy warto, jaki jest tego koszt itp. itd.

Tylko nie piszcie, że polega na przełożeniu kierownicy z prawej na lewą, bo o tym to nawet ja wiem ;D

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:50:12 pm »
Moim zdaniem:
to zależy.
Bo tak - koszt jest w przypadku xj40 równy lub zbliżony z wyprowadzeniem na "prostą" tego czego co nabyłeś - JEŻELI CHCESZ TO ZROBIĆ DOBRZE. Jeżeli chcesz na tzw "odwal się" no to masz samochód który... jeździ... ale nie kosztuje.
Jak robisz w sensie znasz się na tym i robisz to sam po godzinach w garażu - no może. Ale jak ktoś ma to robić ktoś inny...
Tak patrząc na poziom upierdliwości elektryki... do 92 pokusiłbym się później już za dużo pieprzenia z tym.

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:05:14 pm »
Czyli jednak odradzasz?
Bo zastanawiam się czy ładować kasę dalej w swojego, czy może potraktować go jako "dawcę" i zainwestować w anglika w lepszym stanie

to zależy.
Bo tak - koszt jest w przypadku xj40 równy lub zbliżony z wyprowadzeniem na "prostą" tego czego co nabyłeś
10 tys

Jak robisz w sensie znasz się na tym i robisz to sam po godzinach w garażu - no może. Ale jak ktoś ma to robić ktoś inny....?

Mogę ewentualnie przykręcić jakąś śrubkę ,jeśli mi podpowiesz w którą stronę kręcić ;D


Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:14:23 pm »
aaaa no ale to jest inna bajka. Bo ty chcesz zrobić wczepkę z 2 jednego. To Ja Ci dobrze radzę. Jeżęli chcesz się już tak hardcorowo bawić to kup fajną xj40 ( a to jest już w okolicach 400-600 funtów ) TYLKO I WYLĄCZNIE Z TWOJEGO ROCZNIKA :) i zrób wczepkę, czyli lepsze wybierając lepsze części wmontowujesz gorsze...
... nie napiszę że sprzedajesz na allegro, bo zdradzę sekret tysięcy sprzedawców części używanych :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
za 10 koła robiliśmy reanimację Daimlera w mojej poprzedniej firmie ( dawno temu ) dało radę... to tak na marginesie.
Który rok i co masz do roboty?

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:24:18 pm »

Który rok ?
1988
co masz do roboty?
wszystko :-wstyd

to są plany na przyszły rok, na razie nie mam kasy.
Zrobię sobie prezent na urodziny w marcu. Chciałem się tylko zorientować czy dobrze to sobie poukładałem w mózgownicy

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:35:48 pm »
Lampy i lusterka?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:49:52 pm »
z Walcem w czerwcu widziałem we Wro Daimlera z walniętą dupą za 4.5
LHD... samochód nie był jakiś mega zaje, ale był w super ciekawiej opcji i po całym zawieszeniu bez niveu. Niezła, naprawdę niezła substancja na klasyczną xj40.

88 - no to masz problem, bo pre ford bardzo poszedł w górę. Szukam fajnego RHD od jakiegoś czasu i powiem Ci, że tak 700-800 funtów (no a przecież nie dam 700 funtów za xj40  :-nuts :-nuts). OK można też kupić za flaszkę, ale będzie prawdopodobnie w stanie słabym. Czytaj z walnętym panelem, połamanymi klamkami, skopanymi fotelami, z wykończonym niveumatem itd itp i wszystkimi innymi problemami wczesnych xj40.

a pewnie że lampy i lusterka do tego sterowanie foteli jak masz coś nowszego, do tego podszybie i wycieraczkę wszystkie przewody od wspomagania na drugą stroną muszą iść, kickdown ( jak masz )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 22:54:10 pm wysłana przez KRISS »

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:52:32 pm »
To może odpuścić sobie i po prostu zacząć zbierać kasę na (wreszcie) porządnego Jaga?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:55:45 pm »
ale to chyba ustalone, że będzie xj220 :)
zależy na co masz film, jakim chcesz jeździć w sensie, tyle musisz przeznaczyć.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:04:20 pm »
nie no fakt, tragedia to nie jest, koszmar straszny też nie, najważniejsza jest odpowiednia baza do przekładki za odpowiednie pieniądze.

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:09:13 pm »
ale to chyba ustalone, że będzie xj220 :)

Musi poczekać, aż zostanę milionerem ;DPóki co jakimś Jagiem trzeba jeździć
opcja z przkładką nie jest zła jesli dasz rade kupić cos z naprawde małym przebiegiem i rownie mała ilością poprzednich właścicieli  :-za
Zobaczymy co przyniesie nowy rok. W zależności od funduszy albo zrobimy przekładkę albo (jak będzie grubszy portfel) poszukamy czegoś porządnego z kierownicą po właściwej stronie
Dzięki Panowie za pomoc :-V

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:17:26 pm »
ale to chyba ustalone, że będzie xj220 :)

Musi poczekać, aż zostanę milionerem ;DPóki co jakimś Jagiem trzeba jeździć

Kumulację masz... :D

macho

  • Gość
Odp: Przekładka
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:42:19 pm »
 ;DTaaa