Autor Wątek: jaguar mk5 dhc  (Przeczytany 7654 razy)

k.duck

  • Gość
jaguar mk5 dhc
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 01:06:25 am »

Witam!probuje odrestaurowac jaguara mk5 dhc 1950r.czy jest ktos kto zna ten model?potrzebuje kilka info.np.jakiego koloru byly kable wn. ja mam czerwone  ale nie wiem czy to orginaly. :-super

champagne

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2009, 18:46:47 pm »
Ja bym Cię skierował do firmy Rzepecki Auto z Jabłonnej pod Wa-wą, która kompleksowo restauruje samochody zabytkowe ze specjalizacją samochody brytyjskie. Pan inżynier Maciej Rzepecki na pewno udzieli Ci porad. Jego firma odbudowała już wiele Jaguarów, RR, Aston Martina dla fabrycznego muzeum i wiele innych brytyjskich samochodów. Koszt profesjonalnej odbudowy Jaguara Mark V to minimum 200 tysięcy złotych. Jeśli interesujesz się zabytkami to pewnie czytasz Automobilistę lub Classic Auto, tam znajdziesz namiary na Rzepecki Auto.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:10:14 pm »
błagam Cie...

maciejlodz

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:12:36 pm »
ale o jaki kabel chodzi?

k.duck

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 21:27:20 pm »
dzieki!znam firme pana Rzepeckiego ale prubuje zrobic czesc prac we wlasnym zakresie.silnik mam juz po kapitalce(mam super mechanika).chodzi mi o kolor kabli wysokiego napiecia od aparatu do swiec.
 o co chodzi z tym blagam cie? :-jag

champagne

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:51:25 pm »
No co? Ja tylko podpowiedziałem, że fachowej porady może udzielić pan inż. Maciej, bo tylko on jako nieliczny w kraju miał kontakt z tyloma angielskimi zabytkami, w sensie rozebrania do ostatniej śrubki i złożenia od nowa, często poprawiając jakość fabryczną. To prawda, że tanio tam nie jest. Ale on nie szuka klientów na siłę, bo na brak zajęcia nie narzeka, za to jest kompetentny i zawsze w miły sposób odpowie jeśli się go zapyta. Co do kosztów, to oczywiście wszystko zależy od sposobu przeprowadzenia prac. Odbudowa przeprowadzona w sposób: oddaję wrak i odbieram cacko, reszta mnie nie obchodzi - tyle niestety kosztuje. To nie jest tanie hobby i warto to sobie uświadomić. Odbudowa Mk V to nie odbudowa Fiata 125p. Zainteresowanym polecam artykuł: "Rodzinny typ. Jaguar Mk II - miły, wielki kociak dla całej rodziny", zamieszczony w 111 numerze Automobilisty, jest tam wyszczególniony koszt poszczególnych prac. Oczywiście można zrobić wszystko taniej, ale tylko w przypadku, gdy ma się własny warsztat i odpowiednie maszyny.

k.duck

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 01:45:50 am »
hej!dzieki mialo byc odebrane ze dzieki za info i ze zainteresowales sie tematem!chyba zle mnie zrozumiales ale to moze moja wina jestem nowy na forum a pan Rzepecki to spoko gosc mialem przyjemnosc z nim rozmawiac.pozdrawiam! ;D

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2009, 09:00:44 am »
dzieki!znam firme pana Rzepeckiego ale prubuje zrobic czesc prac we wlasnym zakresie.silnik mam juz po kapitalce(mam super mechanika).chodzi mi o kolor kabli wysokiego napiecia od aparatu do swiec.
 o co chodzi z tym blagam cie? :-jag

no jak to o co? :D
Wg mnie są czarne, ale info prawdziwe i w 100% pewne otrzymasz TYLKO z JDHT a nie od Pana X czy Y.
Restaurując zamek nie dzwonisz do właściciela firmy budowlanej która robiła podobny tylko szukasz w archiwum budowlanym w monografiach itd.
MKV - fajny sprzęt - 3.5 litre?

champagne

  • Gość
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:47:50 am »
Informacja dla k.duck:
Namiar na firmę, która dorabia przewody zapłonowe do samochodów zabytkowych, jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem orginalnych lub będą kosmicznie drogie to ta firma Ci dorobi - www.janmor.pl, kierownik Działu rozwoju wyrobów Norbert Piątkowski, tel. 042 21 21 280

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:26:35 pm »
w "MK V electrical service manual" nie moglem znalesc kolor tych kabli:



jednak zgadzam sie KRISS-em, raczej czerwony nie sa oryginalny.

wyslalem ci na mail caly:

MK V electrical service manual jako pdf (2,43 mb) oraz
MK V electrical parts catalogue jako pdf (618 kb)

napewno sie przyda. good luck i napisz jak wam idzie odbudowanie !

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: jaguar mk5 dhc
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2009, 15:15:33 pm »
Sprawdziłem
360 brutto kosztują przewody do MKV, trzeba je dostosować długością do MKV co prawda, ale rezystancja i wszystko inne jest do tego sprzętu. Tak to robią w Anglii i raczej niczego więcej się nie da wykombinować
pozdrowienia
KRISS