Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

Naprawa zegarka w x300

(1/26) > >>

Luqasek:
http://www.carstereohelp.com/repairDoItYourselfJaguarClock.htm

Sam jeszcze nie próbowałem tego robić, więc nie wiem czy to działa, ale gdyby się ktoś do tego zabrał, to niech nas poinformuje o efektach :)

lysyyy:
Już od miesiąca mam swojego Jaga, a od początku wkurzał mnie właśnie brak zegarka... Jak tylko zobaczyłem wieczorem Twój post,od razu poszedłem rozbierać konsolę :-) Już jestem PO i nareszcie ZEGAREK DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak już miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko ostatnia cyfra delikatnie "przygasa" prawym dolnym rogiem, ale to dosłownie 5-10%... Także gorąco polecam ten "tutorial". Jedyna modyfikacja jaką wprowadziłem, to dodatkowy pasek taśmy piankowej w miejscu, gdzie biała obudowa wyświetlacza dociska taśmę (węglową zasilającą wyświetlacz) do płytki drukowanej - dokleiłem pasek taśmy piankowej na krawędzi tej białej plastikowej obudowy wyświetlacza tam, gdzie następuje docisk taśmy węglowej do płytki drukowanej... Mam nadzieję,że jakkolwiek jest to zrozumiałe :-) Oczywiście jak ktoś się za to osobiście weźmie i to rozbierze, to już na pewno będzie wiedział o czym piszę :-)
Tak więc dzięki za tutoriala i polecam jego zastosowanie!!!

Sebastian:
     Trochę głupie pytanie, ale nie do końca rozumiem punkt 11.1 i ostatni tzn. 14.1, co i jak po kolei należy zrobić ?
 :-wstyd      :-wstyd   
 

Luqasek:
11.1 Na płytce drukowanej przylutuj jeszcze raz obie strony rezystora.
14.1 Umieściliśmy dwustronną taśmę klejącą (w przybliżeniu o grubości 3mm) wzdłuż krawędzi taśmy przewodzącej aby dodać grubości. Usuń tylko jedną stronę taśmy klejącej i umieść na taśmie przewodzącej. Złóż wszystko z powrotem i sprawdź czy działa.

UWAGA - nie próbuj przylutowywać taśmy przewodzącej do wyświetlacza, bo ciepło stopi taśmę. Dodanie taśmy klejącej dociska taśmę przewodzącą do wyświetlacza co przywraca wszystkie segmenty.


Pomogło  :)  ?

Sebastian:
     Wielkie dzięki  :-K  :-K  :-K  :-K    :-thank

Wieczorem sprawdzę i dam znać czy działa.   
                                                                        Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej