Autor Wątek: Przegub do Kolumny Kierowniczej  (Przeczytany 2187 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Przegub do Kolumny Kierowniczej
« dnia: Sierpień 28, 2009, 18:49:37 pm »
Witam wszytkich.

Probuje w swoim xj40 zrobic przekladke z poduszkami powietrznymi z nowszego rocznika, i podczas wymieniania kolumny kierowniczej napotkalem sie na taki problem. Przegub za pomoca ktorego podlaczona jest kolumna nie pasuje (ani nowy ani stary.)

Stary jest o wiele dluzszy i ma wieloklin od strony kolumny, a nowy jest krotki i ma inna koncowke. Wiem ze z jakiegos rocznika pasuje przegub, tylko nikt nie moze mi powiedziec z jakiego.

Oto zdjecia dwoch przegubow oraz starej i nowej kolumny. Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek informacje :-)







Oraz dwie kolumny, nowa i stara.



Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Przegub do Kolumny Kierowniczej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:42:57 pm »
A ja myślałem że przełożyć kierownice z nowszego modelu to żaden problem  :-\
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Przegub do Kolumny Kierowniczej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2009, 20:38:41 pm »
MATriX335: Fizycznie istnieje mozliwosc zalozenia nowszej kierownicy na stara kolumne, niestety jednak poduszka moze nie dzialac prawidlowo, albo co gorsza moze wyskoczyc w nieodpowiedniej chwili (w szczegolnosci na tych pieknych Polskich drogach :P)

_radzio1: To jest jedyna opcja ktora widze narazie, i jezeli nie znajde tej czesci pewnie bede musial tak zrobic, pytanie tylko ile bede musial za to wybólic. ::) Szkoda jednak robic cos takiego skoro podobno istnieje czesc ktora to polaczy bezproblemowo.