Autor Wątek: podświetlenie przełączników  (Przeczytany 6399 razy)

Whisnia

  • Gość
podświetlenie przełączników
« dnia: Sierpień 21, 2009, 23:05:31 pm »
Dziś jadąc wieczorem zauważyłem, że nie świecą mi w jagu guziczki do otwierania szyb. Zapewne są podświetlane od spodu żaróweczkami (jeśli jest inaczej oświećcie mnie). Jak najprościej wymienić te żaróweczki?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:14:51 pm »
żaróweczki :)

Whisnia

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2009, 17:31:47 pm »
Co i jak mam zdemontować, żeby je zmienić? Czy wystarczy zdjąć tę małą obudowę wokół przełączników, czy cały podłokietnik, czy to jest na zatrzaski, czy śruby - bo nie chcę sobie nic połamać (doświadczenie po wyjmowaniu popielniczki) :)

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:14:21 pm »
Podpinam się pod temat, ale z wyjęciem popielniczki tak bym mógł się dostać to zapalniczki od dołu...

RafiBBJag

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:06:37 pm »
Aby dostać się do zapalniczki zdemontuj tunel środkowy (odchyl podłokietnik i pewnie ale z wyczuciem szarpnij - powinny puścić zatrzaski). W przypadku skrzyni automatycznej usuń wpierw chromowaną ramkę.
Mi się udało niczego nie połamać :-super

Whisnia

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:21:05 pm »
A jak wyjąć te przełączniki do otwierania szyb, żeby wymienić w nich żaróweczki?

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:28:36 pm »
Prosze jeszcze o instrukcje usuwania chromowanej nakladki z automatu, bo tego elementu szczegolnie nie chcialbym zniszczyc.

Whisnia

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:00:33 pm »
...zauważyłem, że ni świecą mi też klawisze telefoniczne na konsoli środkowej - jak to zdjąć i wymienić żerówki?

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:28:18 pm »
U mnie prawa strona podświetlenie niebieskiego trójkąta od obniżania temperatury... ;)

rodger

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2009, 23:27:25 pm »
Po zakupie też mi nie świeciły przełączniki szyb, ale już świecą :) trzeba niestety ściągać cały "boczek" tapicerki :( a następnie przełączniki (są na "kliki". A najfajniejsze jest to że nie można dokupić żarówek (są takie małe na gumkach osadzone). Ja wlutowałem zielone diody, polecam je najpierw zmatowić, papierem ściernym bo będzie za mocno ścieciło.
Miłej wymiany. Jak wymienie w konsoli środkowej to opisze :)
pzr

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2009, 11:56:18 am »
Eee tam, już przywykłem do tego, że nie mam podświetlonego przycisku w kolorze niebieskim od zmiany temperatury ;)

barton87

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2009, 20:00:17 pm »
...a mnie to niebieskie podswietlenie od obnizania temp. padło jakoś w zeszłym tygodniu zarówno z prawiej jak i lewej strony... i nie podoba mi się to  :-wstyd

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2009, 10:54:40 am »
Mi padło tylko z prawej strony... ale z powodu braku jakiejkolwiek koncepcji jak rozebrać konsole by się do tego dobrać postanowiłem sobie odpuścić :)

soprano

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2009, 18:53:58 pm »
Po zakupie też mi nie świeciły przełączniki szyb, ale już świecą :) trzeba niestety ściągać cały "boczek" tapicerki :( a następnie przełączniki (są na "kliki". A najfajniejsze jest to że nie można dokupić żarówek (są takie małe na gumkach osadzone). Ja wlutowałem zielone diody, polecam je najpierw zmatowić, papierem ściernym bo będzie za mocno ścieciło.
Miłej wymiany. Jak wymienie w konsoli środkowej to opisze :)
pzr

mozesz dac fotki jak to wyglada(te zaroweczki) ??????

Dorsześ

  • Gość
Odp: podświetlenie przełączników
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2009, 16:00:31 pm »
A ja mam pytanie  ;D
Czy przyciski od otwierania bagażnika i klapki zakrywającej wlew paliwa powinny być podświetlane ??  :-thank  :-gwizd