Autor Wątek: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara  (Przeczytany 2781 razy)

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« dnia: Sierpień 14, 2009, 10:29:07 am »
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Kociarzy :).
Od lipca jestem szczęśliwym posiadaczem baby-JAGa X-Type, rocznik 2005 2.0D wersja Executive.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, autko prowadzi się baardzo fajnie, jak chodzi o zalety, to najbardziej pasuje mi:
> silnik, spodziewałem się, że będzie muł (wcześniej jeździłem dwoma Mondeo z 2.0TDCI i w Mondku ten silnik dużo gorzej chodzi :( )
> skrzynia biegów, nie brakuje mi 6ki  :D
> efektywność klimatyzacji w trybie AUTO
 :-yipee
> zużycie paliwka, pali mi na trasie 6,2-6,5 l/100, w Mondku ciężko było o takie spalanie  :-super

Po zakupie przednie zawieszenie mi trochę pukało, więc zaciągnąłem gada do zaprzyjaźnionego warsztatu Forda, coby dokonać przeglądu. Wszystko OK, fordziarze stwierdzili, że dobrze byłoby wymienić gumy stabilizatora przód.
I teraz ważne. Kupiłem oryginały w JAGu, obawiając się, czy fordowskie podejdą (doktorat ze składu gumy, a co jest w środku? itp. rozważania zarzuciłem.) Cena prawie 500zł za 2szt (na Allegro po 200zł/szt.).
Uwaga! Z auta wymontowano gumki z logo Forda :o , symbol 1X43-5484-AB. W Fordzie te gumki kosztują 2x20zł.
Stąd nauka jest dla dla żuka, najpierw sprawdzać cenę części w Fordzie a potem w sieci JAGa.
Najważniejsze, że pukanie zniknęło, zawieszenie cichutkie.

Pozdrowienia jeszcze raz. K.


oskioski

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:53:16 am »
:-witamy

adam74

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:04:40 am »
Cześć Kocur

:-witamy

niestety z tyłu już nie jest tak prosto - z forda maja średnice wewnętrzną o jeden milimetr inną i niestety nie pasują (przerabiałem temat w zeszłym roku). Koszt gumki o ile pamiętam coś 250 pln/szt.

napisz skąd jesteś

Whisnia

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:08:25 am »
WITAJ !!! :-tylko

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:24:51 am »
Dzięki załoga 13,
dzięki za info na temat gumek tylnych, warto wiedzieć.  :-thank
Chyba napisałem w profilu że jestem z Krakowa. Sprawdzę to. :D

Szukam kompletu nowych dywaników do X-Type., cena firmowych sprawiła, że padłem zemdlony. Wiecie może gdzie można to kupić?
Jag jest pierwszym autem z ksenonami jakim jeżdżę. Czy w ksenonach nie ma wymiany żarówek? W instrukcji obsługi pozyskanej w sieci piszą, ze jak padnie oświetlenie ksenonowe, to trzeba jechać do serwisu. A może dobrze jest kupić żarówki wcześniej i mieć ze sobą??? Pozdrowienia

adam74

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:36:10 am »
Kocour - napisałeś, napisałeś, ale jak wiesz u niektórych (i u mnie) lenistwo jest makabryczne

Co do dywaników - allegro bywa pomocne,

Ja mam u siebie (w iksie tez były) jasne welurowe oryginalne, przeżyły one zimę i delikatne zmycie wodą i wytrzepanie całkowicie je przywróciło do świetności - nie wierzyłem, ze to możliwe, ale brud naprawdę się nie trzyma.


pytanko o ksenonach wrzuć do wątku technicznego.

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:01:43 pm »
Dzięki za odpowiedź. Oryginalne chodniki są OK, maja tylko jedną wadę, cena (ok.2tys.), poszukam na allegro.
Wątek ksenonowy przeniosłem do działu z X-typem.

Z odkryć "gadżetowych" ,można na angielskim amazon.co.uk zamówić sobie takie śmieszne tabliczki:
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss?url=search-alias%3Dkitchen&field-keywords=jaguar+parking&x=0&y=0

Przebicie cenowe z polskimi dealerami 5:1. Pzdr.

qbaty

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2009, 14:44:29 pm »
:-witamy

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2009, 15:32:55 pm »
:-witamy

golden jag

  • Gość
Odp: Witam Wszystkich Miłośników Jaguara
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2009, 17:16:31 pm »
Witam Kocour-a  :-tylko