Autor Wątek: czy to uszczelka pod głowicą???  (Przeczytany 4067 razy)

hons

  • Gość
czy to uszczelka pod głowicą???
« dnia: Sierpień 04, 2009, 21:37:36 pm »
 mam problem z 2 i 7 cylindrem z tym że tydzień temu na 7 cylindrze już cewkę wymieniłem. Dodam, że mam problem z układem chłodzenia (po wygaszeniu wyrzuca nieznacznie płyn)Czy to może jest uszczelka pod głowicą?Jak to sprawdzić?Po sprawdzeniu cewek i swiec  motor chodzi nierówno i przy wyższych biegach wyskakuje pomarańczowa beczka.Proszę o pomoc!!!!

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 19:04:27 pm »
sprawdz zawartość CO2 w układzie chłodzenia i wtedy będziesz wiedział czy to uszczelka

hons

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2009, 19:47:54 pm »
czy moge to sprawdzić jakimś domowym sposobem bo jak pytałem się o tester u mechaników to nie mieli.Może ktoś z okolic Poznania ma jakiś namiar na speca od Jagów???

hons

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:07:28 pm »
dzięki !! jutro sprawdze i dam znać jaki jest wynik obserwacjijavascript:replaceText('%20:-thank',%20document.forms.postmodify.message);

hons

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2009, 15:55:43 pm »
test przeprowadziłem i żadnych pęcherzów powietrza nie było. Nie ma takze wody korku od oleju i bagnecie I co dalej robić??????

marcin77

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2009, 19:21:24 pm »
Ja mialem podobnie zmienilem plyn przeplukalem delikatnie uklad chlodzenia zmienilem cibanty przestalo smierdziec ubywac a efekt wybijania plynu jak odkrecisz zbiorniczek przy cieplym silniku jest jaguar to nie seicento tu cisnienie  w ukladzie chlodzenia jest duze wiec i wybija jezeli masz czysty korek oleju na bagnecie nie masz syfu a w zbiorniczku wyrownawczym nie masz oleistego nalotu ani nie czujesz zapachu spalin to moim zdaniem uszczelka pod glowica jest ok

jas

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 18:36:39 pm »
termostat po pierwsze trzeba sprawdzic ..........  jak wywala wodę tzn się grzeje !!!
kup nowy kosztuje 300 pln , ale czasami sprzedają wadliwe także jak kupisz włóż do wrzątku jak sie otworzy to zakładaj ;)

jas

  • Gość
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2009, 10:56:56 am »
zamienników nie spotkałem u mnie jest amerykański i nie ma zamiennika ........
jak wiesz to podaj ........  na termostaty trzeba uważać ostatnio kupiłem nowy u karlika i był do dupy......

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: czy to uszczelka pod głowicą???
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2009, 11:41:10 am »
OE trzeba było kupić za 150 zeta... to samo za pół ceny :)