Autor Wątek: Geometria kół  (Przeczytany 2551 razy)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Geometria kół
« dnia: Sierpień 03, 2009, 07:19:09 am »
Czołem. Skończyłem właśnie totalną wymianę przedniego zawieszenia w moim xj40 1993 r.
Belka zrzucona i wymalowana, wszystkie gumki nowe, amortyzatory też, wspomaganie też. No i jest mały problem.

Kierownica kręci jak szalona, auto praktycznie nie jedzie prosto. Sprawdzałem na oko - chyba koła nie są równolegle.

Prośba o pomoc - gdzie w Warszawie (lub na południe od Warszawy) można zrobić geometrię kół? Słyszałem, że w xj40 trzeba robić dla obciążonego auta, czyli trzeba jakoś obniżyć karoserię do pomiaru....

Znacie jakieś adresy?

Pozdrawiam.
Yoohas.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: Geometria kół
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2009, 07:17:40 am »
oczywiście nie wymieniłem wszystkich gum na oryginały. Ale przy moim przebiegu - 5000 km rocznie to nie problem.

W każdym razie odpowiedzi nie dostałem :(

Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

peres20

  • Gość
Odp: Geometria kół
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 06:33:40 am »
kazde auto jak ustawiasz na tzw. druta to musisz na kołoch to robic i na najezdzie jakims wysokim zebys miał dostep do koncowek dreązków , ustawiasz na zero i autko do tyłu do przodu i sprawdzasz jeszcze raz , az bedzie ok skrecasz sruby rzymskie zalezy jakie sa i jazda próbna, ja tak robiłem bo nie miałem sprzetu profesjonalnego . pozdrawiam :-V . A i katy musisz jeszcze zobaczyc czy masz dobre, czy koła nie leza ;D