Autor Wątek: Elektryka- wskazniki umarły.  (Przeczytany 3276 razy)

Hornet

  • Gość
Elektryka- wskazniki umarły.
« dnia: Lipiec 22, 2009, 00:39:52 am »
A więc...;-)
Kot stał - xj 94'- ( i niestety stoi jeszcze w zakładzie blacharskim) jakis czas. Po złożeniu nie działa - wskazniki, żadne wskazówki sie nie ruszaja (woltomierz np.), nie swieci sie żadna lampka  (a swieciła sie ta od żarówek), samochod nawet nie cyknie rozrusznikiem. Na wyswietlaczu swieca sie niektóre kreski od wyświetlania np. przejechanych kilometrów. Fotele działaja, swiatełka w srodku działaja, nawiew działa. Wszystkie 3 skrzynki przeglądnięte - bezpieczniki ok. To co sterowane ze srodkowego panela - ok. To co z zegarów - nie żyje.
I teraz - POMOCY ;-) jakies wskazówki gdzie szukać.
pozdrawiam i z góry dzieki - kot i tak juz swoije przecierpiał przez..."fachowców"

EMIL

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2009, 01:12:46 am »
Wedug mnie to nie ty powinien zes sie martwic,tylko ci fachowcy.Jezeli oddales auto w ktorym wszystko dzialalo.To takie powinien zes odebrac.Bo robota nie polega na tym by zrobic jedno a popsuc drugie.Niedaj sie zrobic w balona.Bo ja tak raz sie zrobilem.Auto popsulo mi sie w trasie 300 km od domu.Poszla glowica i zostawilem auto na pierwszym lepszym warsztacie niestety popelnilem blad placac przed odebraniem auta.I po tygodniu pojechalem odebrac.Okazalo sie ze auto bylo takie jak zostawilem.A wlasciciel warsztatu kazal mi go zabierac i spierdalac(przepraszam za wyrazenie)Po przywiezieniu go do domu na lawecie okazalo sie ze jeszcze kilka czesci zostalo z niego zdemontowane.Miedzy innymi kompresor od klimy.Wiec to zaklad blacharski powinien teraz sie martwic jak to zrobic.Nieplac im jezeli z autem bedzie tak jak jest i na wszelki wypadek zabezpiecz sie pod tym wzgledem ze auto przywiozles na chodzie.Ja niestety o tym nie pomyslalem.Chociaz jak bym mial jakis rachunek ze zaplacilem to by bylo juz inaczej.A tak dupa zbita.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:39:01 am »
A więc...;-)
Kot stał - xj 94'- ( i niestety stoi jeszcze w zakładzie blacharskim) jakis czas. Po złożeniu nie działa - wskazniki, żadne wskazówki sie nie ruszaja (woltomierz np.), nie swieci sie żadna lampka  (a swieciła sie ta od żarówek), samochod nawet nie cyknie rozrusznikiem. Na wyswietlaczu swieca sie niektóre kreski od wyświetlania np. przejechanych kilometrów. Fotele działaja, swiatełka w srodku działaja, nawiew działa. Wszystkie 3 skrzynki przeglądnięte - bezpieczniki ok. To co sterowane ze srodkowego panela - ok. To co z zegarów - nie żyje.
I teraz - POMOCY ;-) jakies wskazówki gdzie szukać.
pozdrawiam i z góry dzieki - kot i tak juz swoije przecierpiał przez..."fachowców"
CO CI MOWIŁEM PRZY BROWARZE?? Że nie każdy fachowiec jest w stanie udźwignąć Jaguara...
zanim zacznie się panika, sprawdź bezpiecznik od instrumentów. ( gdzie to ja mam instrukcję obsługi jakąś )
6sty w bezpiecznikach podłokietnikowych. Wymień, sprawdź i odpisz. Jak wstaną - jesteś w domu :)
Jak nie wstaną - jest problem do rozwiązania :)

autoklima

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:31:51 am »
sprawdż wyłącznik uderzeniowy znajduje się w nogach kierowcy po jego wcisnięciu wszystkie problemy powinny minąć

Hornet

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:26:45 am »
KRISS - historia jest naprawde długa :), ten problem to wisienka na torcie, choć uniemożliwiająca radoche. Przy jakimś browarze moge opowiedziec :). Aaaa, szybe XXX sie udało dostac.
autoklima - głeboki ukłon i podziękowania. Co do rozmowy tel. - pewnie sie zdarzy że skorzystam.

Luqasek

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2009, 09:30:23 am »
a w x300 też jest taki wyłącznik uderzeniowy? jak tak to gdzie??

autoklima

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2009, 10:05:05 am »
też jest
prawdopodobnie również w nogach kierowcy

Hornet

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2009, 14:43:17 pm »
Nie chce zakładać nowego tematu (zmienimy po wszystkim najwyżej tytuł tego).
1. Sytuacja jest następujaca - swieci sie kontrolka spryskiwaczy, silniczek "na krótko" działa. Gdzie szukać (bezpieczniki sprawdzone, ale oczywiście sprawdze po raz n-ty)?
2. Po wymianie szyby mam zmienione lusterko - w samochodzie wtyczka na 3 kabelki (stare montowanie - takie okrągłe coś na szybie) - w nowym lusterku (mocowanie prostąkątne na szybie) 6 kabelków. Ma ktoś rozpiske żeby jakoś to podłączyć?

autoklima

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2009, 15:41:51 pm »
s czujnik poziomu widy w spryskiwaczach dobry??

Hornet

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:03:20 pm »
Zabieram sie za niego w takim razie jutro. Można coś takiego dostac nowego?

autoklima

  • Gość
Odp: Elektryka- wskazniki umarły.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:18:55 pm »
w serwisie napewno jakby używane było potrzebne to mam