Autor Wątek: podejrzenie uszczelki pod głowica  (Przeczytany 2775 razy)

peres20

  • Gość
podejrzenie uszczelki pod głowica
« dnia: Lipiec 19, 2009, 11:17:18 am »
koledzy powiedzcie po czym mozna wywnioskowac ze uszczelka padła pod głowica w kociaku?? bo dzisiaj zagladam na bagnet a tu slady mleczka były . tzn nie to ze cały bagnet był w mleczku, tylko takie malutkie smuczki mleka w oleju na bagnecie? bardzo prosze o pomoc pozdrawiam :-V

magic

  • Gość
Odp: podejrzenie uszczelki pod głowica
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:40:17 am »
Nie wiem co ta za smugi mleczka na bagnecie, ale raczej Cie uspokoję, że to nie jest uszczelka pod głowicą. Uszczelkę zdiagnozujesz po białych, gęstych kłebach dymu z rury wydechowej, przegrzewaniu się silnika. Sprawdź czy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego na ściankach nie zbiera się maź, to też objaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą.

peres20

  • Gość
Odp: podejrzenie uszczelki pod głowica
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:45:00 am »
nie no plyn jest czysciutki przezroczysty. Na bagnecie w oleju były zauwazalne sladowe ilosci mleczka takiego cos jak majonez czy cos takiego. Z rury  paryje jak silnik zimny , ale tak chyba było od zawsze. Czyli to nie uszczelka??

magic

  • Gość
Odp: podejrzenie uszczelki pod głowica
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:57:16 am »
Jak nic z tych rzeczy co Ci wypisalem to nie sądzę, chociaż nigdy z przypadkiem "mleczka" w oleju się nie spotkałem i nie wiem co to jest. Co do tego płynu to płyn może być czyściutki ten szlam zbiera się na ściankach zbiorniczka wyrównawczego. Dymić lekko ma prawo z rana, ale też nie za dużo bo w końcu mamy ostatnio ładną pogodę i jest ciepło. W każdym razie jeśli byłaby to uszczelka dymiłby zawsze (woda chlodnicza dostaje sie do komory spalania stąd biały kłębisty dym)

Jakub32

  • Gość
Odp: podejrzenie uszczelki pod głowica
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2009, 13:10:18 pm »
W silniku AJ6 z korkiem wleu oleju z boku, a nie na pokrywie zaworów, biały nalot na bagnecie i korku to normalna sprawa (oczywiscie śladowe ilosci), jeśli nie ma innych typowych symptomów to wszystko jest ok.

peres20

  • Gość
Odp: podejrzenie uszczelki pod głowica
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2009, 16:59:34 pm »
Powiem tak, oleju nie przybywa to napewno płynu tez nie ubywa :P. czyli moge byc spokojny??. Ale rano jak odpalan kociaka to idzie z rur galanta para , ale z doswiadczenia wiem ze to normalka rano, takze nie wiem, wystraszyłem sie bo po odpaleniu silnika i odczekaniu chili wyciagam bagnet i widze slady mleka, ale skoro to norma to gitara ;D. Dzieki chłopaki za info , bede pisał dalej jak cos zauwaze. A i ssilnik trzyma cały czas stała temperature :-R :-thank