Autor Wątek: XK8 3-City  (Przeczytany 3416 razy)

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
XK8 3-City
« dnia: Lipiec 15, 2009, 13:35:43 pm »
Witam serdecznie.

Na początku dziękuje serdeczne za 2 wizytówki jakie wetknięto mi za wycieraczkę.
"Łączy nas pasja" - to rzeczywiście TO!!!!

Na początku przedstawię siebie - Fishman - windsurferska ksywka z przed lat i aktualna do dzisiaj.

Główny bohater to Jaguar XK8 Cabrio 1999.



Samochód był przywieziony z Kaliforni przez moich kolegów w celach handlowych. Auto jest bezwypadkowe i ma poniżej 90 tys. km. Przywiezione było z rozbita miską olejową i zerwanym rozrządem. Przypuszczalnie wyglądało to tak - poprzedni wlasciciel rozbil miske olejową, jechal dalej a w przegrzanym silniku wlasnie wtedy nie wytrzymały popękane napinacze i sypnął sie rozrząd.  Miskę olejową i rozrząd moi koledzy naprawili. Ponieważ wiedzieli że od lat lubowałem się w tym modelu zaproponowali mi abym pojezdzil nim i naprawił nie składający sie dach tego kabrioletu.
No i stalo się - miłośc od pierwszego wejrzenia. Jak to z miłościami bywa pojawily się problemy.
Po zakupie auta i korzystaniu z niego 2 tygodnie silnik uszkodził się - zatarcie 1 z panewek korbowych.

Podpowiedziano mi abym kupił cały silnik. Udało się znaleść we WŁODAWIE!!!! Uważajcie na nich. Oglaszali się że mają silnik 4.0 rocznik 99 czyli identycznie jak u mnie. Niestety ich silnik był starszy. Optyczna różnica jest bardo szczegółowa. Dwa czujniki rozrządu umieszczone są i innym miejscu. Szczegół lecz oznacza to zupełnie inny silnik. Zamiast AJ27 sprzedano mi AJ26!!! Kompletnie nie nadający się - bez zmiennych faz rozrzadu.... O zwrocie silnika nie chcieli nawet słyszeć. Na szczęście silnik ten po rozłożeniu okazał sie w niemal idealnym stanie i pozostał bazą dla obecnego.
Zakupiłem dokumentacje techniczną i zacząłem czytać o różnicach w obu silnikach.

Znając wszystkie różnice postanowiłem z 2 silników i zakupie dodatkowych części złożyć trzeci silnik.
Zabawa kosztowała mnie sporo czasu pieniędzy i nerwów.

Nowe cząści kupowałem w British Parts przeżyłem z nimi koszmar!!! W przyszłości bede u nich robić zakupy ale mając na uwadze zdobyte doświadczenia. My jako Polacy powinniśmy dokonywać wpłaty na konto. Skożystanie z 2 różnych kart kredytowych (1 polska 2 USA) oraz PayPal wpędzilo mnie jedynie w koszta i zmarnowało czas. British parts wymaga specjalnej weryfikacji adresowek która nie jest stosowana w polskim PayPal jak i w przypadku platności kartami kredytowymi. Dopiero po wplacie na konto przyjeli zamówienie. Byłem traktowany jak osobabardzo niepewna sprawiająca jedynie problemy!!! W efekcie po wiecej niż 3 tygodniach od 1 zamówienia dostałem paczkę w której czegoś brakowało.... Na faktórze którą mi przysłano, przy brakującej części napisany był jakiś skrót. Okazało się że oznacza on że w przyszłości doślą mi. Jeszcze nie przysłali ;-( Swoją drogą czy ktoś się orientuje czy popenkane ślizgi rozrządu stanowią zagrożenie czy nie są grożne??

Efekt końcowy jest najważniejszy obecnie mam silniczek który chodzi jak szwajcarski zegarek i nawet cieszę sią że poprzedni uległ zniczaszeniu. Teraz mam okolo 300 KM a nie jak wcześniej kucyków. Stary silnik pluł olejem przez odmę a po otwarciu okazalo sie ża miał nieszczelnośc na pierścieniach oraz zaworach.

Znajomi którzy pytają się czy wreszcie JAG jeździ słyszą odpowiedź - Tak, Kociak jeźdźi i jest dziki jak nigdy dotąd.

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę na wymianę informacji.









 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 13:45:28 pm wysłana przez Fishman »

qbaty

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:49:44 pm »
Witamy ziomala z 3miasta ;D - nasi szpiedzy są wszędzie i wszędzie wypatrzą ukochane samochody  :-za

Stary, pełen  :-R  za cierpliwość i upór w naprawie auta  :-super
Koniecznie podrzuć fotki do galerii - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,2646.0.html (właśnie zauważyłem, że dodałeś zdjęcie do postu - PIĘKNY !!! chcemy więcej !!!)

Mam nadzieję, że spotkamy się przy okazji jakiegoś lokalnego spociku, a już na 100% na zlocie w Nowej Soli - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,4207.0.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 13:54:17 pm wysłana przez qbaty »

adam74

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:54:10 pm »
:-witamy

razem z Twoim pupilem  :-za

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:43:51 pm »
:-witamy

Luqasek

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2009, 15:37:39 pm »
:-witamy Witam klubowicza z 3miasta! Wybierasz się do Nowej Soli? :-witamy

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2009, 16:16:16 pm »
:-witamy Witam klubowicza z 3miasta! Wybierasz się do Nowej Soli? :-witamy

Niestety nie. Nie sądzę abym we wrześniu był w Polsce. Może na kolejny zlot uda się.
Pozdrawiam

oskioski

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2009, 18:31:36 pm »
Witam serdecznie i przepraszam za natarczywośc - pierwszą wrzuciłem Ci za szybę w gdansku - drugą w gdyni -  :-wstyd ale tyle tego powrzucałem już , ze czasami dublują mi się jagusie  :-A ;D 
NAJWAZNIEJSZE , ZE DZIAŁA   - jeszce raz witam Ciebie tu gorąco i do zobaczenia na lokalnym spociku w 3city
służymy pomocą - tutaj znajdziesz najlepszych fachowców

autko zwraca na siebie uwagę - szczególnie bez dachu - jest super  :-za :-tylko

optre

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2009, 21:20:13 pm »
Witaj!
Piekne auto, kiedy wybieramy się na oglądanie xk?  :-za
 :-tylko :-10points :-R

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:13:08 am »
Witam serdecznie i przepraszam za natarczywośc - pierwszą wrzuciłem Ci za szybę w gdansku - drugą w gdyni -  :-wstyd ale tyle tego powrzucałem już , ze czasami dublują mi się jagusie  :-A ;D 
NAJWAZNIEJSZE , ZE DZIAŁA   


Działa, dziękuję za obie te wizytówki. Dzięki nim tu jestem.
A hasło "Bo łączy nas pasja"  jest bardzo trafne....

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:14:53 am »
Witaj!
Piekne auto, kiedy wybieramy się na oglądanie xk?  :-za
 :-tylko :-10points :-R

Do trójmiasta wracam w przyszłym tygodniu. Jeśli bedziecie mieć ochtę, to możemy gdzieś nad morzem umówić się.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

golden jag

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 17:20:04 pm »
witam fishman-a  :-tylko

szpulek

  • Gość
Odp: XK8 3-City
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2009, 12:26:34 pm »
:-witamy
wrzuc prosze jakies zdjecia do galerii :)
pzdr