Autor Wątek: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu  (Przeczytany 5154 razy)

RafiBBJag

  • Gość
V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« dnia: Lipiec 09, 2009, 18:27:24 pm »
W moim Kocie wysiadło ogrzewanie, więc wymieniłem zawory nagrzewnicy. Po wymontowaniu ich okazało się, że są w pozycji zamkniętej a więc nie dochodził płyn do nagrzewnicy.
Ale problem nie zniknął. Nadal brak ogrzewania, a do tego nie można odpowietrzyć układu, bo jeśli się nie mylę to przy wyłączonym jak i zapalonym silniku odkręcając zaworek na wężu po przepustnicą nie powinno z niego uciekać powietrze, a u mnie syczy jak z czajnika, dotego po odkręceniu korka ze zbiornika zaczyna strasznie bulgotać w całym silniku i natychmiast poziom leci w górę.
Układ odpowietrzałem chyba z godzinę i nic.
Ma ktoś jakiś pomysł jak się za to zabrać?
 :-help :-help :-help

RafiBBJag

  • Gość
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 08:49:22 am »
Dzięki Radzio za odpowiedź. Niestety już tak robiłem i nic...podejrzewam już albo sterowanie klimą albo uszczelkę pod głowicą, tylko, że płynu nie ubywa, w oleju nie ma płynu i odwrotnie, jeśli jednak uszczelka to jak określić w której głowicy??

RafiBBJag

  • Gość
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:52:56 am »
sprawdzę bąbelki ;-) Poszukam takiego testera :-thank

RafiBBJag

  • Gość
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2009, 14:35:25 pm »
hmmm...brak bąbelków i spalin w układzie chłodzenia... :-thumpdown

RafiBBJag

  • Gość
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 08:24:48 am »
Zaworki są ok. Wychodzi na to, że coś ze sterowaniem, albo kabelek nie łączy, albo padł moduł od klimy  :-cry
Trudno zdiagnozować w prosty sposób instalację ze względu na "super" pomysł producenta pojazdu, który wmontował sieć CAN, która nie jest doskonała >:(
Pytanie: wyciągał ktoś panel klimatyzacji? Jak to zrobić aby nie uszkodzić tworzywa?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:41:57 pm »
protokół komunikacji to 1850 a nie can bynajmniej tak jest u mnie.
panel klimy wychodzi prosto najpierw trzeba odkręcić radio pod panelem klimy jest jedna zaślepka a po bokach radia są jeszcze dwie chyba na 8 klucz się trzyma konstrukcja potem sterownik klimy wyciągasz bez problemu.
pozdrawiam
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

krzysztofk

  • Gość
Odp: V6 - brak ogrzewania, odpowietrzanie układu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2012, 08:35:58 am »
Witam, i co rozwiązałeś problem ogrzewania?