Autor Wątek: Ciśnienie oleju  (Przeczytany 7905 razy)

macho

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2009, 22:13:21 pm »
A temperatura wody w chłodnicy nie jest za duża? W jakich warunkach przejechałeś te 21km?

macho

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2009, 23:19:41 pm »
Nie jestem mechanikiem i nie znam się (niech wypowiedzą się znawcy) ale czy to nie są objawy uszczelki pod głowicą? ?????? Miałem Peugeota, który się przegrzewał i zakończyło się zatarciem silnika. I tak był spisany na straty dlatego nie ingerowałem, ale Kota byłoby szkoda.
Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie
-czy taka temp. jest standardem? (w moim poprzednim Jagu nigdy nie przekraczało 90 st.)
-czy ciśnienie oleju może spadać poniżej połowy, jeśli wszystko jest ok?
- jakie są objawy tej pieprzonej uszczelki pod głowicą?

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2009, 00:12:09 am »
Przy uszczelce pod głowicą raczej uciekałby olej skoro to przez nią miał bym mieć tak niskie ciśnienie a oleju nic nie ubywa. Temperatura taka jest rzadkością i jest raczej spowodowana gorącymi dniami i tym, że mam zatarty wentylator elektryczny od chłodnicy (Jutro mam zamiar go wymienić).
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

optre

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2009, 12:53:12 pm »
W moim aktualnym silniku taka temperatura to norma, ale w angliku zadko przekraczała 90

magic

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2009, 19:51:45 pm »
- jakie są objawy tej pieprzonej uszczelki pod głowicą?
Woda zaczyna dostawać się do komory spalania co przejawia się jako białe, gęste kłęby dymu z rury wydechowej, w wyniku tego silnik zaczyna się przegrzewać. Dopuki silnik nie przekracza temperatury ok. 105 stopni to bym się tą temperatura nie przejmował zbytnio. Co do tego ciśnienia to w głownej mierze odpowiedzialne za nie są panewki czego Ci nie życzę. Bądź co bądź jednak ciągle jakieś ciśnienie tam masz więc może to nie być nic poważnego. Pamiętaj, że im silnik bardziej rozgrzany tym olej bardziej płynny a co za tym idzie ciśnienie mniejsze. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 20:02:29 pm wysłana przez magic »

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2009, 20:13:01 pm »
Ciśnienie takie jest tylko na postoju. Podczas jazdy jest max lub prawie max. A temperatura tylko raz w bardzo upalny dzień na postoju z włączoną klimą podeszła mi na 3 kreski powyżej 90.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

peres20

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2009, 00:08:24 am »
Wiatm szanowne grono :-V. u mnie cały czas cisnieie jest na max. nawet na wolnych obrotach , ale u mnie to czujnik nawalił raczej musze skorzystac z podpowiedzi Rodzia ;D. Przemyc , przedmuchac i przemyc i przedmuchac , moze sie go uratuje. Powiem tak duza role odgrywa własnie olej kidys znajomy wlał do BMW 5 TDS 2,5 orlen platinum bo był u niego na firmie przedstawiciel i bardzo go zachwalał, to sie skusił na pudełko połsysteczycznego tegoz to oleju i co sie okazało .... po około 6tys km zapaliło mu sie cisnienie oleju :-hehe. odrazu wyj.... to gówno z silnika i cały czas jezdzi na GM 10w40 i jest gitara. takze przyczyn moze byc mnostwo.
pozdrawiam!! :-R

jannaf

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:29:00 pm »
MATriX335 radzę się nic nie przejmować. Ciśnienie masz absolutnie w normie, temperatura obstawiam,że też jest OK.Jeżeli nie masz żadnych innych objawów usterki układu chłodzenia czy też silnika, to sie nie martw tylko hulaj autem.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:44:39 pm »
MATriX335 radzę się nic nie przejmować. Ciśnienie masz absolutnie w normie, temperatura obstawiam,że też jest OK.Jeżeli nie masz żadnych innych objawów usterki układu chłodzenia czy też silnika, to sie nie martw tylko hulaj autem.

tylko jak sie przyzwyczai do jazdy z zepsutym czujnikiem (bo na niego stawiam - mialem to samo) to moze pozniej nie zauwazyc jak faktycznie bedzie sie cos dzialo z cisnieniem a wtedy koszta moga byc duuuuuuuuzo wyzsze
'XJR XJ40

peres20

  • Gość
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2009, 23:16:54 pm »
mowie do hulaj do tej wymiany oleju i wlej cos pozadnego a nie przereklamowanego do silnika , cisnienie masz dobre , tak mysle . co do panewek jakby były wybite to jeszcze ewentualnie mozna wlac gestszy olej powinno przytrzymac sisnienie, na jakis czas, ale nie przejmuj sie tym cisnieniem jak mowisz ze podczas jazdy mam max to chlopie tylko hulac. Co do temperatury to tez zalezy jaki jest termostat tzn jakich wartosci bo moze byc i tak ze był wymieniany i jest obecnie o wiekszej temperaturze otwarcia :-V. pozdrawiam :-R :-tylko

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Ciśnienie oleju
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2009, 02:39:07 am »
Cisnienie w XJ40 to calkiem zabawna sprawa. W zasadzie poki nie zapala sie na nam kontrolka nie ma sie czym przejmowac. Nawet gdy sie zapali - to jest to zazwyczaj wina czujnika. Czujnik jest na bloku silnika, zaraz obok filtra. Zadne przedmuchiwanie i czyszczenie nie pomoze tu - po prostu trzeba go wymienic. Jak ktos mial kiedys taki czujnik w reku i np go rozebral to bedzie wiedzial czemu :)
Wedlug oficjalnych danych jaguara - cisnienie na biegu jalowym w aucie z duzym przebiegiem moze spadac grubo ponizej 1 i nie jest to zaden powod do zmartwienia. Wazne jest to zeby po wcisnieniu gazu wskazowka poszla do gory i przy wyzszych obrotach rowno sie tak trzymala.