Autor Wątek: XJS 5.3 - jak on właściwie ma iść?  (Przeczytany 151 razy)

Offline damian2

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
XJS 5.3 - jak on właściwie ma iść?
« dnia: Październik 18, 2024, 21:31:02 pm »
Mam od jakiegoś czasu takiego XJS z 88 roku. Przywróciłem go z martwych dość głęboko zaglądając w bebechy, więc działają wtryskiwacze, aparat zapłonowy, czyste są przewody paliwowe i zbiornik, luzy zaworowe i zapłon odpowiednie. Odpala od strzała, chodzi w miarę dobrze, nie licząc lekkiego falowania obrotów. Tylko że on tak jakoś słabo jedzie. To znaczy przyspiesza, wkręca się na obroty, i ogólnie nie jest zawalidrogą, ale kaman, po silniku 5.3 spodziewałem się znacznie więcej. Nawet pomimo że to chyba najsłabsza wersja 260 ileśtam koni. Nie mierzyłem jeszcze czasu przyspieszania, ale do stówy przyspiesza chyba w miarę dobrze. Tylko że tak do 50 czy 60, czyli tych prędkości najczęściej używanych w ruchu mam wrażenie że passat b5 z 1.9 go wyprzedzi.
Nigdy nie jeździłem czymś takim i nie mam porównania, ale do takiego 3.0 diesla bmw czy 2.7 hdi ten jag nie ma najmniejszego startu. Czy to tak ma być? Czy mam coś zepsute? Czy może po prostu miałem złe oczekiwania?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 283
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno s³owo
Odp: XJS 5.3 - jak on właściwie ma iść?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2024, 22:04:31 pm »
czy masz coupe czy Hess & Eisenhardt a może xj-sc ? Kazdy z nich ma różne osiągi jak i problemy .
do setki powinien dochodzić w 7,5 sekundy +- . jeśli jest słaby to moze zapchane katalizatory lub wydech ? Dość dobry test jak masz jechac pod gore . . gdzy jest wydech częściowo zapchany to .jak mówią ty mu gaz a on zgasł ( nie ma siły)
 te auta maja prawie ponad 40 lat i czasami porównywanie  go z osiągami np Tesli nie ma sensu.
I love and hate Jaguars

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: XJS 5.3 - jak on właściwie ma iść?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2024, 12:09:00 pm »
Nigdy nie jeździłem czymś takim i nie mam porównania, ale do takiego 3.0 diesla bmw czy 2.7 hdi ten jag nie ma najmniejszego startu. Czy to tak ma być? Czy mam coś zepsute? Czy może po prostu miałem złe oczekiwania?

3 biegowa skrzynia napewno nie pomaga. Jakby miał 5-o biegowy automat jak samochody z którymi porównujesz byłby nie do poznania.

Offline damian2

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: XJS 5.3 - jak on właściwie ma iść?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2024, 14:56:50 pm »
Coupe. Katalizatory własnoręcznie wyciąłem. Dwa były stopione, jeden popękany. Pod górę jedzie bez problemu.
Nawet myślałem nad przerobieniem go na manual ale porzuciłem pomysł, nigdzie takiej skrzyni nie dostanę a zawalencji pewnie więcej niż efektu.