Autor Wątek: Zbyt niskie obroty  (Przeczytany 75 razy)

Offline Luk_asz

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Zbyt niskie obroty
« dnia: Październik 18, 2024, 13:38:11 pm »
Witam,

Jestem Łukasz i jestem świeżo upieczonym użytkownikiem 5 letniego (72kkm) E-Pace. Auto zachwyca z jednym wyjątkiem.

Podczas normalnej jazdy skrzynia utrzymuje obroty 1200-1300, i są takie prędkości (np.: 78km/h) gdzie samochód wpada w nieprzyjemne drgania, zdjęcie nogi z gazu lub jego dodanie zmienia minimalnie prędkość i drgania ustępują, ale jest to szczególnie uciążliwe jadąc za kimś ze stałą prędkością. Sama zmiana trybu ECO/Comfort/Dynamic nie pomaga, sama zmiana skrzyni na Sport też nie pomaga, ale jednoczesne włączenie Dynamic+Sport podnosi obroty w okolice 2000 i problem praktycznie nigdy nie występuje. Poza tym żadnych innych niepokojących objawów. W między czasie zmieniłem olej w skrzyni (statycznie) ale na w/w objaw ani nie pomogło ani nie pogorszyło.

1/3) Czy to jest cecha modelu czy indywidualna sprawa egzemplarza?
2/3) Czy jest możliwość przeprogramowania skrzyni biegów, żeby jeździła na 1400 a nie na 1200?
3/3) Spotkałem się z opinią, że jest to skrzynia adaptacyjna i uczy się kierowcy, może ktoś napisać coś więcej?

W najgorszym razie będę jeździć na Dynamic+Sport i tyle, ale jestem ciekaw Waszych opinii.

Dziękuję,
Łukasz