Autor Wątek: 4.2 SV8 Restricted Performance, błędy P0101-00, P2601-00, P0420-00 Wymiana pompy  (Przeczytany 119 razy)

Offline JAG420

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Czesc,

Pytanie odnosnie bledów i potencjalnych rozwiazan. W ostatniej trasie wywalilo mi te bledy i odpalil sie tryb Restricted Performance (tryb znika, po wylaczeniu silnika). Tryb sie wlacza po mocniejszym nagrzaniu silnika, ogólnie po przygrzaniu, dluzszej jezdzie +120km/h, w miescie nie ma problemów.

P0101-00 - to blad z czujnikami MAF, juz je wyczyscilem, ewentualnie rozwazam je wymienic na nowe, moze stare nie dzialaja poprawnie. Wyczyscilem je wraz z wymiana filtrów powietrza na nowe.

P2601-00 - tu chodzi o dodatkowa pompe intercoolera. Pojedrzewam, ze to glówne zródlo problemu. Aktualnie pompa wydaje sie sobie radzic z lekkim obciazeniem, ale przy wiekszych predkosciach juz nie wyrabia. Chce ja zamienic na BOSCH 0 392 022 010, z tego co widze jest to solidna wymiana oraz upgrade wzglednem orginalnej pompy.

P0420-00 - ten blad to problem z catalystami. Mozliwe, ze to kwestia braku doplywu powietrza (na skutek dwóch poprzednich bledów, takze najpewniej zniknie po wymianie pompy.

W zwiazku z tym, mam dwa pytania:
1. Czy wymienial ktos moze stara na ta pompe BOSCH 0 392 022 010
2. Jak tak to jakiego kosztu wymiany sie spodziewac?

Z góry, dzieki za pomoc!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2024, 20:35:45 pm wysłana przez JAG420 »