Autor Wątek: ubywanie płynu chłodniczego  (Przeczytany 435 razy)

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Zauroczony Kotem
ubywanie płynu chłodniczego
« dnia: Marzec 22, 2024, 09:50:27 am »
Panowie i Panie,

Szybkie pytanie, jak często dolewacie płynu chłodniczego do swoich aut ?
Ja w listopadzie dolałem 0.7l Borygo a dziś czyli po 4 miesiącach kolejne 0.5l, dodam tylko że wcześniej w lipcu lub sierpniu też dolewałem.

Zaczęło mnie to zastanawiać, nie mam żadnego wycieku, auto stoi w garażu, gdyby był wyciek to widział bym na posadzce.
Czy nie wydaje wam się to za dużo ?

Może powinienem to zgłosić w serwisie ?
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Online wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: ubywanie płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2024, 14:46:00 pm »
Nie zawsze to zobaczysz, jak jest mały wyciek to na gorąco może odparowywać/wysuszać. Czasami jest to w miejscach zagnieceń komór chłodnicy.
Są do tego przyrządy, na zimno zapinasz w układ i robisz małe ciśnienia i patrzysz gdzie wylezie.
Zbiornik wyrównawczy jest typu otwartego? czy w układzie zamkniętym?

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Zauroczony Kotem
Odp: ubywanie płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2024, 15:29:55 pm »
Zielonego pojęcia nie mam, ale zgłosiłem tą sprawę w serwisie Jaguara, mają sprawdzić nadciśnieniem czy będzie gdzieś ubytek. Dam znać co powiedzą.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Zauroczony Kotem
Odp: ubywanie płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2024, 22:00:35 pm »
No i mamy werdykt, serwis sprawdził i okazało się że jest nieszczelność przy intercoolerze, zatem naprawa gwarancyjna i intercooler do wymiany,  jak widzicie, sprawdzajcie poziom płynu chłodniczego w swoich samochodach bo ewentualne ubytki wcale nie muszą oznaczać zużycia płynu, tylko jakąś awarię lub nieszczelność, ja cieszę się że zaobserwowałem to teraz i na gwarancji zostanie to naprawione, gorzej jakby gwarancja upłynęła, wtedy na bank ładnych parę złoty w plecy.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: ubywanie płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2024, 04:10:57 am »
W mojej przygodzie z Jaguarem, układ chłodzenia to była taka farsa... Raz że silnik zawsze gorący jak w żadnym innym aucie, to kluczowe elementy chłodzenia pospinane delikatnymi rureczkami... Akurat ten aspekt uważam za zmorę. Do końca użytkowania auta kontrolowałem i dolewałem płyn chłodniczy przy jednoczesnym leczeniu wycieków.

Sent from my J9210 using Tapatalk