Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Ile wyprodukowano X350 Super V8

(1/2) > >>

Prezeslaw:
Dzień dobry

Mam nadzieję, że dział poprawny. Szukam informacji nt liczby wyprodukowanych sztuk wersji X350 Super V8? Mam wrażenie, że przeszukałem pół internetu (drugie pół zawsze zostaje nieodgadnione, ile by nie szukać). Znalazłem trochę danych, ale nie wiem jak je interpretować.
Z jednego z brytyjskich for:

2.7 diesel.......................8,786
3.0 petrol......................12,708
3.5 petrol........................6,366
4.2 petrol......................43,989
4.2 petrol supercharged..10,854
4.2 petrol Daimler...............853

Total production.............83,556
"The Essential Buyer`s Guide for all Jaguar 2003 to 2009 (X350)" - Nigel Thorley

W innych źródłach przeczytałem kilkakrotnie powtarzaną informację, że Super V8 i Daimler Super Eight to to samo, uściślając nazwa Damler pojawiła się dla tej samej wersji w 2005 roku z kilkoma drobiazgami estetycznymi (wyłączając rynek amerykański). Poza tym było jeszcze Portfolio w ilości 256 sztuk (jeśli dobrze pamiętam).

Czy dobrze rozumuję, że Super V8 to część z tych 853 Daimlerów wg powyższego podsumowania, tylko ze starą nazwą? Czyli ilość sztuk X350 Super V8 równa się 853 - 256 Portfolio i minus reszta Daimlerów Super Eight od 2005 roku?

Ma ktoś może jakąś bardziej szczegółową wiedzę w temacie? Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł

Jaguar XJ6:
Patrząc na te liczby nasuwa sie pytanie ile '' zwykłych '' Super V8 było w tych 10.854 sztukach , bo jeszcze XJRy sa do tego zaliczone, oraz ile było krótkich, ile długich. Ciekawe byłoby też to, ile sztuk powstało przed i po lifcie choćby hamulców i zawieszenia.

Yoohas:
Z tymi Daimlerami to nie sądzę.

853 to produkcja aut z logiem Daimler.

Siłą rzeczy w USA nie sprzedawano Daimlerów, tylko van den Plas (VDP).

Dla mnie sprawa jest prosta - Super V8 to przede wszystkim silnik 4.2 SC. Czyli od tych 10854 sztuk wypadałoby odjąć XJR - chyba wyprodukowano ok. 5000 sztuk XJR.

853 sztuki Daimlera to osobna kwestia. Daimler Super Eight to już w ogóle rarytas.

Zatem obstawiałbym ok. 5-6 tys. sztuk Jaguara Super V8.

Prezeslaw:
To ma rzeczywiście więcej sensu. Poszukiwanie danych o XJRach okazało się być prostsze. Tutaj:
https://media.jaguar.com/news/2013/03/25-years-jaguar-r-performance-cars
jest trochę informacji o liczbach. Sprawdziłem wyrywkowo dwa poprzednie modele i dla nich matematyka zgadza się z innymi źródłami więc chyba i dane o X350/358 będą wiarygodne. Wg tego XJRów było 7316 sztuk a zatem Super V8 zostaje 3538. Nie tak znowu dużo, ale do unikatu jeszcze trochę brakuje. No chyba, że zacznę kombinować z ilością SV8 wyprodukowaną na rynek japoński, żeby podbudować ego ;)

Yoohas:
Można i tak ;)

Choć według mnie głównym czynnikiem w pierwszej kolejności jest wolumen produkcji danego modelu we wszystkich wersjach, a x350 i x358 to były bardzo udane serie z linii XJ i natłukli tego dużo.

Także szanse na wzrosty mają Daimlery, XJR - małe przebiegi, unikalne specyfikacje.

Z drugiej strony - można stosunkowo tanio kupić np. xj40 chasseur, x300 tornado ;) W dół ciągnie je pospolitość głównej linii.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej