Autor Wątek: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"  (Przeczytany 478 razy)

Offline Symple

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« dnia: Styczeń 20, 2024, 01:11:40 am »
Witam, mam problem z wyskakującym komunikatem "Cruise not available". Jaguara kupiłem w tym tygodniu, w poniedziałek, także nie za bardzo jeszcze go poznałem i mało co o nim wiem. Komunikat jest problemem widocznym w użytkowaniu samochodu podczas przyśpieszania, czyli gdy obroty dochodzą do 3 tys. samochód zaczyna szarpać, a obrotny nawet nie idą poza tę wartość. Okres występowania tego komunikatu jest różnorodny. Raz wyskoczy i parę razy pomiga, raz się zaświeci i trochę dłużej go można zaobserwować, po chwili znika i normalnie można przyśpieszać autem. Dziś zaobserwowałem, że przez całą trasę (jakieś 15km) komunikat świecił się cały czas, dopiero na ostatnich kilometrach zgasł, przyśpieszyłem autem do ok. 2 redukcji + 3 biegi do przodu i po chwili na wysokich obrotach znów pojawił się komunikat, a z nim odcięcie tak jakby gazu. Auto posiada gaz 3.0 silnik.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2024, 10:41:17 am »
No to na początek trzeba odczytać kody błędów przez OBD2. Przydałaby się również informacja, czy samochód zachowuje się tak samo na benzynie i gazie.
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline Symple

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2024, 21:44:07 pm »
Czy takim dostępnym na rynku interfejsem OBD2 coś działam? Bo z myślą o podpięciu pod komputer w serwisie mija się z celem.. Różnorodność czasu występowania tego błędu na to nie pozwoli.

Offline Symple

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2024, 17:17:56 pm »
Takie odczyty z diagnostyki.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2024, 17:36:18 pm »
P1111 - to nie jest błąd tylko informacja o zakończonej adaptacji silnika
P0333 - zapewne powoduje przejście w tryb awaryjny:
https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=36182.0
P1582 - temat rzeka... Jeździć obserwować
P0191 - trzeba sprawdzić instalację gazową, czy jest emulator ciśnienia paliwa, ewentualnie odczytać wartości ciśnienia paliwa przez interfejs na gazie i na benzynie. Powinno być ok. 380kPa
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline Symple

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2024, 21:34:23 pm »
Dzięki wielkie za informacje :) Zacznę od wymiany czujnika spalania stukowego i dam znać o zmianach.

Offline Symple

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyskakujący komunikat "Cruise not available"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2024, 14:19:33 pm »
Dzisiaj na przykład od wyjechania do pracy i powrotu (ok. 20km) auto od samego początku nie wyświetlało "check engine", ani żadnego innego komunikatu z błędami. Nie za bardzo wiem, jak się na to zapatrywać, skoro raz pokazuje błędy, a raz ich nie ma.