Autor Wątek: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi  (Przeczytany 1028 razy)

Offline lukaszb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Cześć,

Witajcie, jestem tutaj nowy - takze pozdrawiam wszystkich:) Przeszukałem forum ale nic, aż tak ekstremalnego czego właśnie doświadczyłem nie znalazłem. Czy ktoś uświadczył czegoś takiego u siebie? Pacjent to xf260 2016r. Nie zaglądałem od kilku miesięcy pod pokrywę oddzielającą koło zapasowe i akumulator od bagażnika. Miałem już od jakiegoś czasu (kilka m) problemy z elektryką co jakiś czas - auto się nie otwiera albo nie zamyka, automatyka foteli czasem działa a czasem nie, podobnie z ekranem. Wymieniłem wszystkie bezpieczniki modułu komfortu i było jakiś czas ok. Zwykle jeździłem codziennie, ostatnio przez tydzień nie ruszałem auta. Wsiadam - nie odpala, cos tam kreci. Wracam po 20 min, sprawdzam jeszcze raz i odpala. Nie wiem o co chodzi - sprawdzam więc akumulator i widzę to co na zdjęciach i filmie. Wg moich obliczeń ponad 30 litrów wody (ilość chochelek do zupy 130 szt), obydwie klemy pod wodą. Dziwne więc że jakkolwiek odpalił.

Powinienem wczesniej to sprawdzić, miałem wilgoć w bagażniku. Wczesniej garażowałem go 4 lata, teraz stoi od 5 mies na zewnątrz z racji tymczasowego mieszkania do czasu przeprowadzki. Ale takiej ilości w najśmielszych snach się nie spodziewałem. Wiecie może gdzie może być jakiś częsty punkt wpływu, albo co więcej dlaczego nie ma tam jakiejś dziury odpływowej jak to często bywa w bagażnikach?

Jest też link wideo dla odważnych: https://streamable.com/xdjc5s

Sprawdzałem ten link - https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,39288.msg302439.html#msg302439 - nie widze kratek za lampami. Śruba akumulatora wygląda ok (jest bardziej zardzewiała od góry niż od dołu).
Tu kolejne - https://www.jaginfo.org/threads/fixing-the-water-in-the-boot-problem.21258/ - czy możliwe jest że to jest przyczyną problemu? Jeśli tak to czemu problem ujawnił się kiedy auto stało (bo rozumiem że do tych kratek wlatuje od dołu w trakcie jazdy?) Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Czy ktoś wie jak nazywa sie to po polsku? Szukam tych kratek na allegro i nic nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2023, 23:20:25 pm wysłana przez lukaszb »

Offline lukaszb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2023, 23:24:33 pm »
Wrzuciłem ta listwę z bezpiecznikami do odrdzewiacza, zamówiłem właśnie nowe bezpieczniki żeby nie ryzykować - to jednak jest aż do 450A, więc bez wody może się zapalić, nie mówiąc o tym, że pewnie każdy z modułów po tym etapie kosztuje pewnie min kilka tysięcy. Pewnie za kilka dni złożę to znow do kupy po kompletnym oczyszczeniu, na razie farel i osuszacz jest w akcji. Wymienię też znów bezpieczniki w module komfortu. I w międzyczasie szukam przyczyny. Dam znać jak czegoś się dowiem ale jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny  8)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2023, 09:39:20 am »
uszczelka klapy? kratki za lampami? w najgorzym przypadku szyba - wiecej mozliwosc raczej nie ma
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline lukaszb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2023, 21:31:59 pm »
Dzięki! Sprawdzam, czy ktos z was ma albo wie skąd wziąć pełna instrukcję serwisową do XF? Tak żebym nic nie namieszał przy ściąganiu zderzaka. Czytałem gdzieś na forach z USA, że jest na to akcja serwisowa, czy ktoś o tym coś wie?

Offline marek230482

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2023, 22:00:48 pm »
W tym dziale na górze w przyklejonych wątkach masz instrukcję serwisową do XF
XF V8 298KM
Alfa Romeo 166 3.0V6 226KM
Alfa Romeo Brera 3,2V6 260KM
Alfa Romeo Giulietta 1,4MA 170KM
Alfa Romeo gtv 2.0 150KM

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Jaguar XF 260 - kompletne zalanie akumulatora i bezpieczników i to bez powodzi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2023, 11:00:28 am »
Dzięki! Sprawdzam, czy ktos z was ma albo wie skąd wziąć pełna instrukcję serwisową do XF? Tak żebym nic nie namieszał przy ściąganiu zderzaka. Czytałem gdzieś na forach z USA, że jest na to akcja serwisowa, czy ktoś o tym coś wie?
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Hiszpan

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Hej, na bank kratki za lampami mój mechanik zdemontowal tylny zderzak i wkleił je na silikon do szyb problem znikł