Dział Techniczny > I-PACE (2018 - obecnie)

Wady / zalety I PACE

(1/5) > >>

Tomasz B:
Dzień dobry wszystkim . Przychodzę z prośbą o pomoc . Chce zakupić żonie I-PACE 2019 400km ok 65000 przebiegu . Próbowałem znaleść info na temat wad , zalet , usterek i eksploatacji i jedynie czego się doszukałem to tego , że był problem z przegrzewającymi się bateriami oraz akcji serwisowej mającej wyeliminować usterkę . Czy Wy drodzy użytkownicy możecie podzielić się Waszą wiedzą na temat tych samochodów ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc .

rmazurek:
Hej,
Jesli chodzi o baterie to byla seria ktora miala wade technologiczna ktrora mogla doprowadzic do rpzegrzania/pozaru - akcja servisowa H441 pozwala na wykrycie czy bateria ma uszkodzana ktoras z cell i jesli wynik jest pozytywny odlacza ladowanie tej celi (i sasiadujacych) zmniejszajac pojemnosc baterii do okolo 72% - auto nalezy zabrac do autoryzowanego dilera na naprawe(wymiana baterii)

Jestem obecnie posiadaczem juz drugiego ipace (pierwszy byl od Listopada 2020, obecny mam od 2 tygodni).

Jesli chodzi o wady - to chyba tylko dosc wolne ladowanie (jak na obecne czasy max 100KW  DC to troche malo) ale nie za bardzo mnie to dreczy bo laduje glownie w domu, oraz szybku zuzywajace sie przednie opony (zabkowanie)

Wiele osob mialo problemy z:
- uszkodzenie modulu ogrzewania (HIGH VOLTAGE HEATER)
- Deliaminacja przedniej szyby
- nieszczelnosc przedniej szyby
- nieszczelnosc uszczelki przedniej pokrywy bagaznika (woda we "FRUNK")

Jesli masz jakies bardziej precyzyjne pytania to pisz smialo - postaram sie pomoc.

Tomasz B:
Bardzo dziękuję za odpowiedź . Pisałem na innym portalu podobne pytanie , dostałem odpowiedź aby celować w roczniki 2020 + ze względu na aktualizację pivi pro , etc , jak można się do odniesc ? Czy to na prawdę coś bardzo istotnego ?

rmazurek:
20+ moze byc zbyt stary (i ciagle miec in control pro), jesli chcesz PIVI to musi byc 21MY lub nowszy. Ogolnie PIVI jest duzo lepsze niz in control ale z incontrol tez da sie zyc (jest poprostu wolniejsze, mniej intuicyjne, mniej zaawansowane itp.)

Tomasz B:
A jeśli chodzi o H441 to w jaki sposób można sprawdzić czy jest problem czy nie ? Czy to można sprawdzić po VIN czy to jest jakiś nr błędu ? Będę wdzięczny za odpowiedź

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej