Autor Wątek: XJ300 - zgasł podczas jazdy, kontrolka skrzyni biegów  (Przeczytany 243 razy)

Offline nurek3

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
XJ300 - zgasł podczas jazdy, kontrolka skrzyni biegów
« dnia: Październik 31, 2023, 00:10:33 am »
Witam wszystkich :)

Zawsze chciałem mieć Jaguara XJ-ta 300, nadszedł dzień i okazja - nabyłem swojego pierwszego jaguara w życiu. Ze starymi autami mam obycie ale Jaguar to dla mnie nowość.

Przejechałem nim 900km, oprócz lekkiego wypadania zapłonu na wolnych obrotach było wszystko ok - żadnych czeków, błędów itp. Wracając z 450km trasy, kilometr pod domem nagle zgasł - ot tak, po prostu. Zepchałem go na pobocze, jest ikonka skrzyni biegów w górnym lewym rogu, kręci, nie odpala.
Ikony od lewarka świecą oprócz N , raz odpalił na chwilę na N - pochodził pół minuty, po czym jakby go najpierw zdławiło i wrócił , potem już jakby odcięło mu paliwo.

xj300, 4.0 sovereign ,95r.

Nie mam pomysłu co sprawdzić na początek, nie mam schematów, skrzynia chodziła perfekcyjnie, olej jest nowy, akumulator dzisiaj kupiony.  Ewentualnie jakiś namiar na serwis we Wrocławiu który zajmują się Jagami :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: XJ300 - zgasł podczas jazdy, kontrolka skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2023, 16:50:34 pm »
Czujnik polozenia walu tak na 89% Wymienisz, pokrecisz i odpali. Pozostale 10% to ze pompa umarla, jak masz jakis 'easystart' to mozna odkrecic taki maly sensor temperatury na gorze plastikowego czarnego dolotu i psiknac odrobine, jak pompa padla to odpali na easy starcie na sekunde.

Jak nie znasz historii czujnika polozenia walu i czy kiedykolwiek byl zmieniany to zawsze warto miec zapasowy w bagazniku bo mozna go zmienic w 10 minut na poboczu.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2023, 16:55:26 pm wysłana przez katar83 »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: XJ300 - zgasł podczas jazdy, kontrolka skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2023, 09:56:35 am »
A po przekręceniu na zapłon, jak już zgasną kontrolki, to świeci się check engine? Ma się świecić. Jak kręcisz, to reaguje coś obrotomierz? Jak przekręcisz na zapłon, to słyszysz pompę paliwa?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<