Autor Wątek: Usunięcie gumy z przycisków.  (Przeczytany 486 razy)

Offline Bartek-xf

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Usunięcie gumy z przycisków.
« dnia: Wrzesień 30, 2023, 14:40:13 pm »
Kupiłem używanego xf.
Przyciski w dotyku były klejące się myślałem że wystarczy je umyć.
Dlatego gąbka z małą ilością płynu do naczyń zacząłem je myc.
Teraz wiem że to była warstwa gumy która była na przyciskach i która zapewne przez temperaturę straciła swoje właściwości i teraz miejscami ta guma jest pozdzierana przez moje mycie i wygląda to bardzo nieestetycznie.
Pozostaje mi tylko całkiem ja usunąć.

Pierwsze pytanie czy przyciski da się w prosty sposób wymontować do tego zabiegu? Jak to zrobić ? Chodzi zarówno o przyciski na kokpicie jak i te przy podłokietniku.

Próbowałem już usunąć benzyna ale zero rezultatów.
Na jakimś forum przeczytałem o patencie z rozpuszczalnikiem do paznokci który niby dobrze nadaje się do tego.
W domu miałem rozpuszczlnik akrylowy i spróbowałem na jednym przycisku i guma rzeczywiście zeszła ładnie ale niestety biała ikonka na przycisku rozpuściła się.

Sprawdzałem używane panele żeby to poprostu wymienić ale widzę że wszystkie używki na allegro mają ten sam problem.

https://ibb.co/QKL58Kn
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2023, 14:47:46 pm wysłana przez Bartek-xf »

Offline PeterF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • If it comes; let it. If it goes; let it.
Odp: Usunięcie gumy z przycisków.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2023, 16:14:06 pm »
Hej
Miałem ten sam problem....bierz wd40 i patyczki do uszu i ładnie wyczyścisz...ja tak zrobiłem bo znalazłem to info na jakimś innym forum zagranicznym...pozdrowienia
I ja nie demontowałem przycisków
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2023, 02:57:57 am wysłana przez MicGin »
Posiadam SSD, oprogramowanie i kabel. Jesteś w potrzebie ze sląska i okolic to pomogę. Za free :D

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Usunięcie gumy z przycisków.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2023, 08:52:47 am »
Ta guma rozpuszcza się od plaka, a nie od temperatury. Francuskie auta mają tak samo