Autor Wątek: Wymiennik ciepła.  (Przeczytany 596 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Wymiennik ciepła.
« dnia: Sierpień 21, 2023, 21:03:01 pm »
Cześć! Od jakiegoś czasu w małych ilościach ubywał mi płyn chłodzący,  przy okazji serwisu poprosiłem i sprawdzenie i mechanik powiedział,  że rurka przy wymienniku ciepła puszcza. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia nawet jak to wygląda. Tu na forum nie znalazłem podobnego wątku,  w necie też słabo. Może ktoś z Was ma informację jak to ustrojstwo wygląda i gdzie można takie nabyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi. X358 4.2
krecik-adas

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Wymiennik ciepła.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2023, 16:50:16 pm »
No nie za bardzo wierzę, że puszcza coś przy wymienniku, ale może może. Jeśli tak to będą to pewnie oringi na kroćcach przyłączeniowych. Powinni być czuć glikol w kabinie, jeśli przeciek byłby przy wymienniku.
Nigdy tematu osobiście nie przerabiałem, ale też mnie to czeka, bo zaczyna nierówno grzać, czyli zaklejony wymiennik.
Z wyjęciem tego badziewia jest prawdziwy ból fufy, a bez tego wymiana oringów prawdopodobnie nie wchodzi w grę, a jeśli już to wyciągniesz to dobrze przynajmniej porządnie wypłukać wymiennik lub wymienić od razu na nowy, bo zaklejenie tego badziewia to norma przy w tym układzie przepływu.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2023, 17:04:30 pm wysłana przez PeterX »

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Wymiennik ciepła.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2023, 18:46:12 pm »
Dziękuję za odp. Jednak chodziło o wymiennik ciepła pod autem? Z tego co zrozumiałem ma coś z temp oleju i chłodziwa.
krecik-adas

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Wymiennik ciepła.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2023, 21:33:53 pm »
Heh, no to niezłe nieporozumienie :)

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: Wymiennik ciepła.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2023, 21:08:11 pm »
witam zapewne chodzi o chlodniczke oleju do skrzyni biegow , znajduje sie ona za przednim lewym kolem na ramie samochodu . przykrecona na jedna srube 10 ale zatrzasnieta jedna strona w plastiku ,