Autor Wątek: Wideorejestrator  (Przeczytany 642 razy)

Offline wjask

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • XE 2.0D 180KM 2016r
Wideorejestrator
« dnia: Sierpień 21, 2023, 10:44:44 am »
Cześć, macie jakieś patenty na montaż wideorejestratora żeby to schludnie wyglądało i nie rzucało się w oczy a kable nie przeszkadzały? Jeśli macie to w jakim miejscu i jak pociągnięte kable? Polecacie jakąś kamerkę?

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Wideorejestrator
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2023, 08:39:40 am »
Ja kupiłem wideorejestrator bez wyświetlacza, żeby był jak najmniejszy (ekranu i tak nie potrzebuję, w razie czego podgląd jest w aplikacji). Zamontowałem to blisko lusterka i pociągnąłem kabel do podsufitki, tam można go wcisnąć i puścić np. wzdłuż szyby do prawego słupka, potem wcisnąć za słupek i w dół wzdłuż szyby do deski rozdzielczej. Następnie wcisnąłem kabel między słupkiem a deską rozdzielczą w stronę drzwi pasażera, tam zdjąłem plastik (jest na zaczep) i puściłem do dołu. Potem pod schowkiem obok lampki podświetlającej nogi do tunelu środkowego i wcisnąłem kabel między wykładzinę a tunel. Na koniec, w moim przypadku, kabel wychodzi na wysokości fotela pasażera i do gniazda w podłokietniku. Kabla nie widać na prawie całej długości (oprócz krótkiego fragmentu koło fotela), jest estetycznie i w razie czego można to sprawnie zdemontować ;)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Wideorejestrator
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2023, 18:15:55 pm »
Jak najbardziej podstawa to dobry wideorejestrator. Polecę co i sam używam, czyli Xiaomi 70mail A800s - nagrywa w 4k przód + tył, doskonały obraz w nocy i GPS. Miałem wszystkie poprzednie modele z serii 70MAI, nigdy się nie zawiodłem. Jeśli chodzi o montaż, to nie widać absolutnie żadnych kabli. Kamera z przodu jest centralnie przed osłoną od kamer przednich - nie widać jej od strony kierowcy, bo zasłania lusterko, więc nie zmniejsza pola widzenia przez przednią szybę. Wszystkie kable są schowane. Od kamery biegną prosto do podsufitki w małym czarnym peszlu elastycznym, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Reszta to wszystko pod tapicerką itp. Zasilacz jest stały, podpięty pod skrzynkę bezpieczników po stronie pasażera w nogach. Tylna kamera też przy tapicerce, więc kabel też jest niewidoczny.
XE 2015 2.0D Automat