Autor Wątek: Jaguar XF 3.0 V6 Diesel S Sportbrake  (Przeczytany 436 razy)

Offline Reviven

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jaguar XF 3.0 V6 Diesel S Sportbrake
« dnia: Sierpień 09, 2023, 10:31:27 am »
Cześć wszystkim,
Jestem nowy jeśli chodzi o świat Jaguarów, jestem na etapie zmiany auta i w oczy wpadł mi Jaguar XF. Pooglądałem trochę jeśli chodzi o ten model oraz poczytałem i jestem zdecydowany na takie auto. Znalazłem fajną sztukę. Jest to wersja przed facelifting'iem. rocznik 2011. Przebieg niespełna 200 tyś. km. Gdy przyjrzałem się ogłoszeniu oraz wiedzy z internetu to narodziło mi się pytanie o co chodzi z tym Sportbrake. Z informacji które znalazłem tyczy się to wersji z 2012 roku tylko kombi. To auto jest z 2011 sedan. Ktoś może mi objaśnić? Jakie zużycie paliwa na krótkie trasy do np. pracy średnio 20km? Wersja silnikowa to 3.0 diesel S 275km. Auto również ma wstawki R-S. Co dokładnie miał pakiet R-S? Zastanawiam się czy nie są to jakieś emblematy dokupione z Aliexpress czy jednak ma coś wspólnego z tą wersją auta.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar XF 3.0 V6 Diesel S Sportbrake
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2023, 14:17:50 pm »
Sportbrake to poprostu sposob w jaki jaguar nazwal wersje kombi.

2011 to byl rok w ktorym jaguar zrobil facelift (zmiana ksztaltu przednich lamp (i otaczajacych elementow), delikatna zmiana sposobu w jaki swieca lampy tyl, troche inny wlot na przednich blotnikach, inny infotainment system)

R-S to byla najmocniejsza wersja w ystepujaca tylko w polifcie - z silnikiem 5.0 SC. wiec sa to raczej jakies dodatki typu "wiejski tuning"

Mialem osobiscie xf i xj z 3.0 d 275 (obydwa remapowane na ponad 300 km) spalanie pomiedzy 6 a 12 litrow/ 100km

w przedlifcie byly wersie wyposazenia

Luxury
Premium Luxury
Portfolio
i bodajze R
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Reviven

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 3.0 V6 Diesel S Sportbrake
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2023, 09:53:12 am »
Dziękuję serdecznie za pomoc!