Autor Wątek: XJ6 SIII - problem klimatyzacja + wentylacja  (Przeczytany 588 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
XJ6 SIII - problem klimatyzacja + wentylacja
« dnia: Lipiec 03, 2023, 21:03:46 pm »
Prośba o sugestie, bo może istnieje jakieś banalne rozwiązanie następującego problemu. Jeszcze parę dni temu idealnie działała mi zarówno klimatyzacja jak i wentylacja (prawe pokrętło, wszystkie prędkości). W pewnym momencie obie te rzeczy (wg moich obserwacji) po prostu przestały działać, czyli klimatyzacja całkowicie nie chłodzi (kontrolka się nie pali, nie słychać aby sprężarka działała) a wentylacja nie działa na żadnym biegu.

Może istnieje jakieś banalne rozwiązanie problemu?

Bezpieczniki przed fotelem pasażera wszystkie ok.

Nie zauważyłem, aby oprócz dwóch wspomnianych problemów cokolwiek jeszcze nie działało.

XJ6 SIII 1980.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: XJ6 SIII - problem klimatyzacja + wentylacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2023, 22:01:26 pm »
 w tym aucie xj6 serIII  masz 3 bezpieczniki które współpracują z A/C.
 z prawej strony #16 -50A,  pod kierownica #6-35  i zamocowany na wewnętrznej grodzi z prawej strony na przewodzie 10A - ten jest głownie do zasilania sprzęgła  sprężarki i np. wentylatory powinny działać.
 Ten system jest trochę skomplikowany  i najlepiej mieć schemat i sprawdzać najpierw dwa bezpieczniki potem przekaźnik z prawej strony z boku nad pedałem gazu  pod  przykryciem nawiewu .
 Wiele razy widziałem skorodowaną  końcówkę ze śrubą w tym  przekaźniku.
 on wygląda tak :
https://www.sportsandclassics.com/parts/jaguar/jaguar-xjs/electrical-jaguar-xjs/original-c46179-jaguar-ac-relay-xj6-xj12-xjs/
I love and hate Jaguars