Autor Wątek: X308, 98' - brak kick-down'a  (Przeczytany 460 razy)

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
X308, 98' - brak kick-down'a
« dnia: Maj 30, 2023, 08:55:33 am »
Witam,
Postanowiłem założyć temat gdyż szukam przyczyny nie działania 'kick-down' w moim x308. Żaden temat nie nakierował mnie na trop, doszukałem się jedynie informacji o braku komunikacji ze sterownikami ale to nie w moim przypadku.
Mam pytanie, czy za zupełny brak kick-down'a  może odpowiadać już leciwy akumulator ? Dodam,że nie wyświetlają mi się żadne błędy na deskę rozdzielczej i nic innego się nie objawia (niekiedy zapali się kontrolka poduszki, to mi dało do myślenia jeśli chodzi i akumulator)
Czy ewentualnie przyjrzeć się przepustnicy ?
Pozdrawiam.

Offline arghaill

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: X308, 98' - brak kick-down'a
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2023, 23:00:38 pm »
Cześć

Nie uwierzysz, w moim przypadku wystarczyła regulacja linki gazu :) (serio!) Po czym w zasadzie dowiedziałem się, że mam uszkodzoną skrzynię biegów i w kick-downie nie wbija czwartego biegu (w normalnym trybie czwórka wchodzi).

Być może jakimś dziwnym cudem i u Ciebie to pomoże? (a przynajmniej nakieruje w dobrą stronę... albo w pola :) )

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308, 98' - brak kick-down'a
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2023, 17:48:11 pm »
Hmm, nie jestem pewien czy w x308 nie jest inaczej, ale w x300 pod pedałem gazu masz taki plastikowy ogranicznik. On jest przyciskiem kick-down. Sprawdź, jeśli masz taki sam, to po powinien klikać po wciśnięciu.
I teraz tak:
-zobacz za dywanikiem wokół niego powinien być kabelek i wtyczka. Może ktoś ją rozłączył? Lub ktoś go demontował i ukręcił kabel. Jak ten przycisk odkręcisz, to będziesz wiedział czemu o tym piszę ;)
-może być też tak, że on nie klika. Da się go rozebrać. Są tam takie sprężynki, śruty i blaszki. Ale nie pamiętam już jak się go rozbierało, robiłem to całe lata temu. Miałem ukręcone przewody.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<